wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Memoriał Hubala – niezwykła lekcja historii już 13 sierpnia

Memoriał Hubala – niezwykła lekcja historii już 13 sierpnia

Kolejny już raz na łąkach hubalowych w Jaśle (przy ul. Sroczyńskiego), czyli w miejscu, gdzie major Henryk Dobrzański „Hubal” pobierał nauki jazdy konnej odbędzie się memoriał poświęcony jego osobie. Tym razem zapraszamy w niedzielę, 13 sierpnia.

Już od godziny 15 będzie można zobaczyć plenerową wystawę zatytułowaną „Jaślanie dla niepodległej”, a nieco później bo od 15.30 pokazy grup rekonstrukcyjnych. Podsumowaniem memoriału będzie widowisko historyczne „Śladami ojców naszych” (godz. 17), które w skrócie przedstawi wydarzenia lat 1914-1920, które miały miejsce na naszej ziemi, a związane były właśnie z odzyskaniem niepodległości. Zaprezentowane zostaną zatem m.in. elementy potyczki między gimnazjalistami jasielskimi a wojskami bolszewickimi oraz scena związana ze ściąganiem orała austriackiego z gmachu jasielskiego starostwa. 

Organizatorem wydarzenia, które zostało dofinasowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, jest Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz Muzeum Regionalne w Jaśle.

Data

sie 13 2023
Zakończone!

Czas

15:00 - 18:00

Lokalizacja

Łąki hubalowe
Kategoria

Organizator

Urząd Miasta w Jaśle
Urząd Miasta w Jaśle
Strona WWW
https://um.jaslo.pl/pl/

Inni Organizatorzy

Jasielski Dom Kultury
Jasielski Dom Kultury
Telefon
13 443 51 50
Strona WWW
https://jdkjaslo.pl/
Muzeum Regionalne w Jaśle
Muzeum Regionalne w Jaśle
Strona WWW
https://muzeumjaslo.pl
X
Kod QR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj