wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Jasła

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Jasła

2 kwietnia (niedziela), na Rynku w Jaśle odbędą  się uroczystości związane z 18. rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II, pn. ”Wspomnienie św. Jana Pawła II”.

W programie tego wydarzenia, którego organizatorami są: Powiat Jasielski, Miasto Jasło, Męski Marsz Modlitwy i Pokuty oraz jasielskie parafie, będą m.in. występy chóru „AVE”, solistów i recytatorów JDK oraz wspólna modlitwa.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Marsz Pamięci, którego celem jest upamiętnienie wybitnego Papieża Polaka. Marsz wyruszy o godzinie 18.00 z Sanktuarium św. Antoniego i przejdzie ulicami: Chopina, Gadki do – Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Niegłowicach (Osiedle Rafineria), skąd (po modlitwie) uda się z powrotem ulicami: W. Pola, Dworcową, Kochanowskiego, Floriańską, Śniadeckich i Jana Pawła II do Rynku, gdzie nastąpi jego zakończenie.

Plan trasy marszu ”Wspomnienie św. Jana Pawła II” ulicami Jasła

Marsz Pamięci będzie miał charakter dziękczynny, jego celem będzie kultywowanie pamięci o dorobku Jana Pawła II – naszego najwybitniejszego Polaka.

Uroczystości na płycie Rynku rozpoczną się o godz. 16.45, a zakończą o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim – wieczorną modlitwą kierowaną do Maryi Królowej Polski i Matki Kościoła.

Data

kwi 02 2023
Zakończone!

Czas

16:45 - 19:00

Lokalizacja

Rynek w Jaśle
Rynek, Jasło
Kategoria

Organizator

Powiat Jasielski
Powiat Jasielski
Strona WWW
https://samorzad.gov.pl/web/powiat-jasielski

Inni Organizatorzy

Urząd Miasta w Jaśle
Urząd Miasta w Jaśle
Strona WWW
https://um.jaslo.pl/pl/
Jasielski Dom Kultury
Jasielski Dom Kultury
Telefon
13 443 51 50
Strona WWW
https://jdkjaslo.pl/
X
Kod QR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj