wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Koncert kolęd w wykonaniu Joanny Trzepiecińskiej

Koncert kolęd w wykonaniu Joanny Trzepiecińskiej

Nowy Rok w Jasielskim Domu Kultury rozpoczniemy wyjątkowym koncertem w świątecznym klimacie. Kolędy zaśpiewa Joanna Trzepiecińska znakomita aktorka i wokalistka. Przy fortepianie zasiądzie Bogdan Hołownia, ceniony pianista jazzowy. Artyści zaprezentują zarówno kolędy tradycyjne, jak też współczesne pastorałki. Koncert odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury 4 stycznia 2024 r. o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line.

Joanna Trzepiecińska – aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Posiada wykształcenie muzyczne i aktorskie. W latach 1988-2012 występowała w Teatrze Studio w Warszawie. Od roku 2012 roku jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. W 1992 roku otrzymała Złotą Kaczkę dla „najlepszej aktorki” za rolę w filmie „Nad rzeką, której nie ma” (1991). Uznanie i popularność przyniosła jej rola Alicji „Alutki” Kossoń w serialu „Rodzina zastępcza”. W 2022 roku została jedną z jurorek-detektywów w programie „Mask Singer”. Do ważniejszych ról w jej dorobku artystycznym należą: Nina Zarieczna w „Dziesięciu portretach z czajką w tle” w reż. J. Grzegorzewskiego, Helena w „Wujaszku Wani” w reż. J. Grzegorzewskiego, „Celimena Mizantropie” w reż. E. Bułhak. Claire w sztuce „Dowód” w reż. Andrzeja Seweryna (nominacja do prestiżowej nagrody Feliksa) czy też Szarlota Iwanowna w „Wiśniowym sadzie” w reż. Krystyny Jandy. Dużym sukcesem aktorki okazał się też spektakl „Merylin Mongoł” w reż. Z. Brzozy.

Joanna Trzepiecińska zajmuje się również nagraniami słuchowisk dla Polskiego Radia oraz dubbingiem. Współpracuje z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce. Występowała także z własnym recitalem „Opowiem wam o miłości”. W 2007 r. nagrała wspólnie z Włodzimierzem Nahornym płytę z kolędami.

Bogdan Hołownia – pasję do jazzu zaszczepił w nim inny toruński jazzman, Andrzej Gulczyński. Po ukończeniu studiów ekonomicznych, Bogdan Hołownia rozpoczął naukę w toruńskiej średniej Szkole Muzycznej. W roku 1990 rozpoczął naukę gry na fortepianie w Berklee College of Music w Bostonie. Inną jego pasją są szachy. W roku 2002 został wicemistrzem województwa kujawsko-pomorskiego w szachach błyskawicznych. Aktywność artystyczną rozpoczął w roku 1994 z toruńską grupą Los Angeles Trio. W Stanach Zjednoczonych współpracował ze światowej klasy artystami (Dave Clark, Skipp Hadden, George Zonc), a po powrocie do kraju współpracował między innymi z Ewą Bem, Lorą Szafran, Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem. W roku 2001 otrzymał Fryderyka w kategorii „Jazzowy Album Roku” za płytę Don’t Ask Why piano solo, a w roku 2002 został laureatem Grand Prix Jazz „Melomani” jako artysta roku. Prowadzi własną wytwórnię muzyczną, HoBo Records, która poza działalnością wydawniczą zajmuje się promowaniem twórczości muzycznego guru artysty, Jerzego Wasowskiego.

Data

sty 04 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 19:00

Koszt

50.00 PLN

Lokalizacja

Jasielski Dom Kultury
Kołłątaja 1, 38-200 Jasło
Kategoria

Organizator

Jasielski Dom Kultury
Jasielski Dom Kultury
Telefon
13 443 51 50
Strona WWW
https://jdkjaslo.pl/
X
Kod QR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj