Koncert kolęd w wykonaniu Joanny Trzepiecińskiej
Nowy Rok w Jasielskim Domu Kultury rozpoczniemy wyjątkowym koncertem w świątecznym klimacie. Kolędy zaśpiewa Joanna Trzepiecińska znakomita aktorka i wokalistka. Przy fortepianie zasiądzie Bogdan Hołownia, ceniony pianista jazzowy. Artyści zaprezentują zarówno kolędy tradycyjne, jak też współczesne pastorałki. Koncert odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury 4 stycznia 2024 r. o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line.
Joanna Trzepiecińska – aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Posiada wykształcenie muzyczne i aktorskie. W latach 1988-2012 występowała w Teatrze Studio w Warszawie. Od roku 2012 roku jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. W 1992 roku otrzymała Złotą Kaczkę dla „najlepszej aktorki” za rolę w filmie „Nad rzeką, której nie ma” (1991). Uznanie i popularność przyniosła jej rola Alicji „Alutki” Kossoń w serialu „Rodzina zastępcza”. W 2022 roku została jedną z jurorek-detektywów w programie „Mask Singer”. Do ważniejszych ról w jej dorobku artystycznym należą: Nina Zarieczna w „Dziesięciu portretach z czajką w tle” w reż. J. Grzegorzewskiego, Helena w „Wujaszku Wani” w reż. J. Grzegorzewskiego, „Celimena Mizantropie” w reż. E. Bułhak. Claire w sztuce „Dowód” w reż. Andrzeja Seweryna (nominacja do prestiżowej nagrody Feliksa) czy też Szarlota Iwanowna w „Wiśniowym sadzie” w reż. Krystyny Jandy. Dużym sukcesem aktorki okazał się też spektakl „Merylin Mongoł” w reż. Z. Brzozy.
Joanna Trzepiecińska zajmuje się również nagraniami słuchowisk dla Polskiego Radia oraz dubbingiem. Współpracuje z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce. Występowała także z własnym recitalem „Opowiem wam o miłości”. W 2007 r. nagrała wspólnie z Włodzimierzem Nahornym płytę z kolędami.
Bogdan Hołownia – pasję do jazzu zaszczepił w nim inny toruński jazzman, Andrzej Gulczyński. Po ukończeniu studiów ekonomicznych, Bogdan Hołownia rozpoczął naukę w toruńskiej średniej Szkole Muzycznej. W roku 1990 rozpoczął naukę gry na fortepianie w Berklee College of Music w Bostonie. Inną jego pasją są szachy. W roku 2002 został wicemistrzem województwa kujawsko-pomorskiego w szachach błyskawicznych. Aktywność artystyczną rozpoczął w roku 1994 z toruńską grupą Los Angeles Trio. W Stanach Zjednoczonych współpracował ze światowej klasy artystami (Dave Clark, Skipp Hadden, George Zonc), a po powrocie do kraju współpracował między innymi z Ewą Bem, Lorą Szafran, Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem. W roku 2001 otrzymał Fryderyka w kategorii „Jazzowy Album Roku” za płytę Don’t Ask Why – piano solo, a w roku 2002 został laureatem Grand Prix Jazz „Melomani” jako artysta roku. Prowadzi własną wytwórnię muzyczną, HoBo Records, która poza działalnością wydawniczą zajmuje się promowaniem twórczości muzycznego guru artysty, Jerzego Wasowskiego.