wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Koncert dla Jerzego Dudusia Matuszkiewicza

Koncert dla Jerzego Dudusia Matuszkiewicza

Henryk Miśkiewicz i Dorota Miśkiewicz wystąpią w wyjątkowym koncercie pt. „Nasza Miłość”, poświęconym Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi. Wydarzenie odbędzie 24 stycznia br. o godz. 18.00 w Jasielskim Domu Kultury, a poprzedzi je spotkanie (godz. 17.30) przy muzycznej ławeczce na skwerze przy JDK (u zbiegu ulic Kościuszki i Rejtana). Na koncert obowiązują karty wstępu, które można odebrać w sekretariacie Jasielskiego Domu Kultury (jedna osoba może otrzymać maks. 2 sztuki).

Upamiętnienie tego słynnego kompozytora i muzyka w Jaśle jest oczywistością. Stąd pomysł zagospodarowania skweru w sąsiedztwie JDK, poświęconego kompozytorowi i ustawienie oryginalnej muzycznej ławki, którą udało się wykonać pod koniec ubiegłego roku. I właśnie 24 stycznia br., w koncertowym klimacie, udostępniona zostanie ona dla mieszkańców.

„Nasza Miłość” to pierwszy wspólny projekt ojca Henryka i córki Doroty, album z tym materiałem ukazał się (nieprzypadkowo) w 2021 roku i zbiegł z 70. urodzinami Henryka. Na koncerty i płytę złożyły się premierowe utwory napisane przede wszystkim przez Henryka i Dorotę, uzupełnione kompozycją Michała Miśkiewicza.
Ojciec i córka występowali już wspólnie, ale nigdy wcześniej nie były to koncerty w ramach specjalnie przygotowanego programu. Stylistycznie określają go zarówno liryzm, jak dynamiczny, charyzmatyczny jazz. Teksty do piosenek napisali Bogdan Loebl, Ewa Lipska, Grzegorz Turnau. „Naszą Miłość” naznaczył swoim talentem także Wojciech Młynarski.
A specjalnie na koncert w Jaśle, artyści wzbogacili program o utwory z muzyką mistrza Matuszkiewicza. 24 stycznia br. zabrzmią doskonale znane już kompozycje z filmów „Janosik”, „Stawka większa niż życie”, a także przepiękne ballady: „Oddalasz się”, „La Valse dumal”. Nie zabraknie także piosenki-hołdu dla Dudusia i jego czasów „Ach, to był szał, gdy Duduś grał na saksofonie”, ze słowami Wojciecha Młynarskiego. W jasielskim koncercie wystąpią: Dorota Miśkiewicz (śpiew), Henryk Miśkiewicz (saksofon), Michał Tokaj (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja).

Wspomnienie Jerzego Matuszkiewicza nie mogłoby odbyć się bez udziału młodych, utalentowanych muzycznie jasielskich wykonawców. W koncercie usłyszymy także Karolinę Polak i Macieja Ochwata, stypendystów Stypendium Artystycznego im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza oraz Mikołaja Majdę, obecnych i byłych uczestników zajęć wokalnych w Jasielskim Domu Kultury.

Na koncert „Nasza Miłość” zapraszają: Miasto Jasło oraz Jasielski Dom Kultury. Wydarzenie organizowane jest przez Miasto Jasło w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021 oraz budżetu państwa.

Data

sty 24 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 19:00

Lokalizacja

Jasielski Dom Kultury
Kołłątaja 1, 38-200 Jasło

Organizator

Urząd Miasta w Jaśle
Urząd Miasta w Jaśle
Strona WWW
https://um.jaslo.pl/pl/

Inni Organizatorzy

Jasielski Dom Kultury
Jasielski Dom Kultury
Telefon
13 443 51 50
Strona WWW
https://jdkjaslo.pl/
X
Kod QR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj