wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Badanie Osteoporozy w Jaśle. Zbadaj swoje kości!

Badanie Osteoporozy w Jaśle. Zbadaj swoje kości!

Badanie osteoporozy odbędzie się 22 maja 2023 przy Samodzielnym Publicznym Miejsko Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Jaśle przy ul. Mickiewicza 4.

Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS

Zapisy telefonicznie 512 351 600

Cena jednego badania wynosi 45 złotych

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Zapraszamy na badania!

Data

maj 22 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Koszt

45.00 PLN

Lokalizacja

Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jaśle
Mickiewicza 4, Jasło
Kategoria

Organizator

MD Multi Diagnostica
MD Multi Diagnostica
Telefon
512 351 600
Strona WWW
https://www.osteoporozakrakow.pl/
X
Kod QR