wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Wsparcie ze strony państwa będzie tutaj cały czas realizowane”- wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Trzcinicy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś w godzinach wieczornych Trzcinicę, która odniosła największe straty w powiecie jasielskim wskutek nawałnic i wywołanej przez nie powodzi błyskawicznej.

Prezydent najwięcej czasu poświęcił na osobiste zapoznanie się z rozmiarem tragedii, która dotknęła mieszkańców. Odwiedził doszczętnie zniszczone domy, rozmawiał ze zrozpaczonymi mieszkańcami i dziękował strażakom, którzy cały czas pracują na miejscu i pomagają ofiarom kataklizmu.

Na koniec wizyty prezydent udał się na plac przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie powitał go rozentuzjazmowany tłum. Tam odbyła się krótka konferencja prasowa.

Niestety sytuacja jest tragiczna. Ponad 200 domów zostało zalanych na 800 domów w całej miejscowości. I to bardzo często zalanych tak, że cały parter, aż niemalże do sufitu był zapełniony wodą. Sytuacja jest rzeczywiście tragiczna. Zniszczone mienie, zniszczone budynki gospodarcze. Nie wspomnę już o samochodach, których dziesiątki woda częściowo zabrała, częściowo po prostu zniszczyła, zalała.

Poszkodowani mieszkańcy najbardziej liczyli na deklarację pomocy i opieki ze strony państwa. Prezydent Andrzej Duda nie zawiódł pokładanych w nim nadziei:

Będzie trzeba tutaj oczywiście uruchamiać większą pomoc niż standardowo przewidziana na wypadek powodzi. To będą te odszkodowania do 200 tys. złotych.

Prezydent Andrzej Duda w Trzcinicy w powiecie jasielskim

Zapewniam, że wsparcie ze strony państwa, poprzez wojewodę i poprzez władze samorządowe, będzie tutaj cały czas realizowane.

Poinformował również o dodatkowych źródłach pomocy:

Dzisiaj otrzymałem informację od prezesa Polskiego Gazownictwa i Górnictwa Naftowego, że firma także pomoże ofiarom tej powodzi tutaj na Podkarpaciu, że będą przekazywane dary rzeczowe w postaci sprzętu AGD, który został w większości przypadków całkowicie zniszczony – lodówki, prali, kuchenki gazowe, wszystko to co normalnie potrzebne, żeby rodzina mogła funkcjonować.

Prezydent Andrzej Duda w Trzcinicy w powiecie jasielskim

Z ust Andrzeja Dudy padło też wiele ciepłych słów podziękowań:

Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali i pomagają tutaj mieszkańcom. Dziękuję strażakom ochotnikom nie tylko stąd z Trzcinicy, ale z całej okolicy, z całego powiatu.

Dziękuję ogromnie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy tutaj niezwykle ofiarnie pomagają. Dziękuję także i wolontariuszom, młodzieży ze szkół okolicznych, młodzieży ze Związku Strzeleckiego. (…) Dziękuję także wszystkim moim Rodakom, bo słyszę tutaj od Państwa, że z całej Polski właściwie przychodzą środki pomocowe, przychodzą dary.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania z Prezydentem Andrzejem Dudą.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
bbbb
1 lipca, 2020 11:36

ludzie się na niego rzucili jak na jakąś gwiazdę z Hollywood 🙂

fugi
15 lipca, 2020 20:01
Odpowiedź na  bbbb

Gdyby nie ochrona to by go rozerwali, zacałowali na śmierć

- Reklama -

Ostatnie artykuły