WorldWired Tour, czyli Metallica w Polsce

0
WorldWired Tour, czyli Metallica w Polsce

Stadion PGE Narodowy w Warszawie tego lata będzie areną najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Plejada gwiazd odwiedzi stolicę Polski, a fani rockowego brzmienia wyczekują występu zespołu Metallica. Koncert legendarnej grupy w ramach WorldWired Tour promuje najnowszy album i wzbudza bardzo dużo pozytywnych emocji.

Powrót na światowe estrady

Sześć lat. Tyle trwała przerwa zespołu Metallica od regularnych występów na żywo. O dwa lata więcej trwał rozbrat grupy z Los Angeles ze studiem nagraniowym. Na całe szczęście fani thrash metalu nie muszą dłużej czekać. Zespół w 2016 roku nagrał album Hardwired…To Self-Destruct i od razu ruszył w światową trasę koncertową. WorldWired Tour, bo taką nazwę nosi aktualne tournee Metalliki, rozpoczęło się w lutym 2016 roku w Stanach Zjednoczonych, a następnie grupa odwiedziła Amerykę Południową, Azję i Amerykę Północną. W maju 2019 roku rozpocznie się europejska część tournee, a na liście państw nie mogło zabraknąć Polski. Metallica kraj nad Wisłą odwiedziła już kilkanaście razy!

Trasa WorldWired Tour potrwa do listopada 2019 roku, a dwa finałowe koncerty tournee legendarnego zespołu z Los Angeles będą miały miejsce w Nowej Zelandii. Szacuje się, że aktualny całkowity dochód z występów prekursorów thrash metalu wynosi ponad 120 milionów dolarów, a ciekawostką jest fakt, że każdy uczestnik koncertu za okazaniem biletu może stać się właścicielem fizycznej lub digitalowej kopii najnowszego, dziesiątego krążka.

Kiedy Metallica wystąpi przed polską publicznością?

Koncert Metallici w naszym kraju tradycyjnie już cieszy się ogromną popularnością. Bilety na jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce w 2019 roku rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i wiele wskazuje na to, że amerykańska grupa wystąpi przed wypełnionym po brzegi stadionem PGE Narodowy. Metallica w Warszawie pojawi się już 21 sierpnia. Bilety na Metallica można nabyć na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/metallica. Dla osób niezdecydowanych lub spóźnionych dobrą informacją jest fakt, że trzy dni przed warszawskim wydarzeniem odbędzie się koncert Metalliki w Pradze. Na nim z pewnością nie zabraknie Polaków, wszystko ze względu na stosunkowo małą odległość do stolicy Czech.

Na każdym z występów grupa Metallica nie będzie osamotniona. Jako support przed koncertem reprezentantów thrashu zaplanowano koncerty Ghost i Bokassa. To idealna okazja dla mniej popularnych formacji rockowych na pokazanie się szerszej publiczności.

Przepis na sukces Metallici? Agresja i adrenalina!

Metallica to jeden z członków tzw. Wielkiej Czwórki Thrashu. Należą do niej także inne zespoły heavymetalowe założone we wczesnych latach 80. XX wieku. Skład uzupełnia Slayer, Anthrax oraz Megadeth. Zespołom przypisuje się poszerzenie granic gatunku oraz nowatorskie podejście do muzyki. Wiele ekspertów twierdzi, że Metallica zrewolucjonizowała thrash metal dzięki dodaniu do niego elementów adrenaliny i agresywności. To właśnie te czynniki złożyły się na ogromny sukces grupy z Los Angeles, od lat jest rozchwytywanej na całym świecie.