wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Wojskowe szkolenia z samoobrony dla kobiet na „Przystanku Kwiatowa” w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wojsko Polskie organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

Już w sobotę i niedzielę (27 – 28 maja) w Jaśle – „Przystanek Kwiatowa”, wszystkie pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Zgłoszenia pod nr tel. 887 751 473, 695 670 644, oraz na adres mailowy m.mlynarski@ron.mil.pl. Regulamin, formularz zgłoszeniowy, oświadczenie, oraz klauzula informacyjna znajdują się w załączniku poniżej.

Zapraszamy do śledzenia stron internetowych i mediów społecznościowych Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle oraz jednostek wojskowych.

Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Obrony Narodowej, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Bliższych informacji nt. projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” udziela rzecznik prasowy WCR Jasło, por. Marcin Kustroń (tel. 887 751 473; e-mail: m.kustron@ron.mil.pl).

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Józek z miasta
12 maja, 2023 21:33

I jak potem sobie z takom babom po kursie poradzic? Jeszcze jak sie wojskowej grochowki najedzom to dopiero wtedy bedom grzocic

- Reklama -

Ostatnie artykuły