Wiosna zarejestrowała podkarpacką listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego

4
Wiosna Roberta Biedronia - podkarpacka lista kandydatów do Parlamentu Europejskiego
Fot. Facebook Wiosna Biedronia

Wiosna Roberta Biedronia w sobotę 13.04.2019 w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie zarejestrowała podkarpacką listę kandydatów biorących udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– To ważny dzień dla Podkarpacia. Oznacza bowiem, że mieszkańcy naszego regionu nie godzą się na duopol PiS i Koalicji Obywatelskiej – powiedziała Anna Skiba, otwierająca listę Wiosny – Wiosna proponuje merytorycznych kandydatów, którzy nie są uwikłani w partyjne rozgrywki. To osoby znające problemy regionu i jego mieszkańców, wiedzące jakie sprawy ważne dla Podkarpacia można i trzeba załatwić w Parlamencie Europejskim. Wiosna to nowe życie.

– Jednocześnie chciałabym podziękować wszystkim, których przez ostatnie tygodnie spotykaliśmy na ulicach podkarpackich miast i miasteczek, a którzy już teraz wyrazili swoje poparcie dla kandydatów Wiosny Roberta Biedronia. Pragnę też podziękować licznym wolontariuszom za ich wytężoną pracę. Wiosna rozkwita w coraz większej liczbie serc na Podkarpaciu – dodała Anna Skiba.

“Jedynka” podkarpackiej listy Wiosny Roberta Biedronia Anna Skiba pochodzi z Rzeszowa, gdzie prowadzi działalność gospodarczą oraz społeczną. Jest właścicielką przychodni stomatologicznej, przewodniczącą Rady Osiedla Pułaskiego w Rzeszowie oraz założycielką i Przewodniczącą Rzeszowskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Rzeszowa. W politykę zaangażowała się by ułatwiać życie obywatelom oraz pomagać im w trudnych chwilach. Doświadczenia życiowe Anny Skiby sprawiły, że jest bardzo wyczulona na sprawy społeczne. Na sercu leży jej szczególnie los osób najsłabszych: dzieci, seniorów, osób wykluczonych społecznie z powodu ubóstwa. Za jej sprawą powstały interpelacje poselskie złożone w Sejmie przez posłów dotyczące tych właśnie osób. Organizuje imprezy dla seniorów na terenie miasta. Bierze też aktywny udział  w akcji przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu Bieszczadów. 

Prywatnie matka dwóch dorosłych już synów. Przez lata tworzyła też rodzinę zastępczą dla dziewczyn z domu dziecka. Pasjonatka sportów – pływania i siatkówki oraz żeglarstwa. 

Z drugiego miejsca startuje Marcin Jurzysta – politolog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki. Wykonuje również zawód nauczyciela, ucząc wiedzy o społeczeństwie. Publicysta i komentator polityczny. Autor monografii i artykułów naukowych o tematyce polityczno społecznej i medioznawczej. Od 2008 r. członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Jest również działaczem społecznym, stającym w  obronie praw pacjentów. 

Trzecie miejsce to Tomasz Oleksak – politolog, działacz samorządowy i społeczny z Niska. Przez 3 kadencje radny Rady Miejskiej w Nisku, gdzie m. in. pełnił funkcje Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady oraz członka Zarządu. Był również  najmłodszym przewodniczącym rady miejskiej w byłym woj. tarnobrzeskim. Aktywny działacz sportowy, współorganizator wielu imprez biegowych, były zawodnik klubów siatkarskich, mi.in Resovii, i wiceprezes amatorskiego zespołu Orkana Nisko. Współzałożyciel stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Nisko, wspierającego ofiary wypadków drogowych, przemocy domowej i prowadzącego aktywną działalność profilaktyczną wśród dzieci i  młodzieży. 

Miejsce czwarte Katarzyna Kwolek – sanocka dziennikarka a obecnie specjalistka od Public Relations. Aktywnie uczestniczyła w protestach przeciwko bezprawnym działaniom rządów PiS. Niepoprawna idealistka wyczulona na ludzka krzywdę i niesprawiedliwość. Ma swoje zdanie, którego pomimo wielu przeciwności stara się bronić.

Z listy z miejsca 5 startuje również Radosław Krukar z Rymanowa, ekonomista i bankowiec, zaś z 6 pozycji – Urszula Grych-Bochyńska – nauczycielka języka francuskiego w I L.O. w Dębicy. Aktywistka lokalna, feministka, ateistka, racjonalistka, internacjonalistka, pacyfistka, socjaldemokratka. Jej pragnieniem jest, by Polki i Polacy należeli do europejskiej rodziny równych, tolerancyjnych i  solidarnych bliźnich.

Siódme miejsce na liście zajmuje Patryk Fic – student prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, zaangażowany w akcje społeczne. Sędzia piłkarski, który jeżdżąc po meczach najniższych lig poznał problemy miasteczek i wiosek na Podkarpaciu jak własną kieszeń. W wolnych chwilach zapalony podróżnik.

Miejsce ósme zajmuje Joanna Prokopska – mieszkanka Przemyśla, funkcjonariuszka Straży Granicznej w stanie spoczynku. W trakcie 25-letniej służby działa również w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym Straży Granicznej. 

Z przedostatniego, dziewiątego miejsca, startuje Grzegorz Tereszkiewicz – przedsiębiorca, działacz społeczny, aktywista, działacz na rzecz praw kobiet oraz osób LGBT. Wspiera wszelkie inicjatywy dotyczące praw człowieka. Jako działacz w organizacjach pozarządowych wspiera ogólnopolski budżet partycypacyjny.

Ostatni na liście jest Gniewomir Skrzysiński – weganin, przedsiębiorca, ultramaratończyk, podróżnik, aktor i pisarz, łączący ze sobą pozornie sprzeczne światy. Od lat zaangażowany w działania promujące zdrowy, aktywny i świadomy tryb życia. Obecnie mieszkaniec Krasnej koło Krosna.

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Elcia
13 kwietnia, 2019 18:09

HAHA może w końcu coś ruszy! Dosyć PO-PiSu!

Mysza
13 kwietnia, 2019 18:10
Odpowiedź na  Elcia

500+ dla kochających inaczej ….

dawid
13 kwietnia, 2019 18:13

Macie problem z orientacją seksualną Pana Biedronia? To, że jest homoseksualny czyni go gorszym człowiekiem, mniej wiarygodnym politykiem? Ja jestem heteroseksualnym, żonatym PRAKTYKUJĄCYM KATOLIKIEM. I nie przeszkadza mi to glosować na WIOSNĘ

Marcin Jurzysta
22 maja, 2019 14:55
Odpowiedź na  dawid

W takim razie proszę o głos na pozycję nr. 2 na liście WIOSNY 🙂