wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Winne Klimaty… ale nie w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasło miało być podkarpacką stolicą wina. Na organizowane corocznie Dni Wina i promocje winiarstwa, w tym lokalnych marek, przeznacza się niemałe pieniądze z budżetu miasta. Winne klimaty, to część jasielskiej strategii wizerunkowej, ale czy to wystarcza, żeby Jasło było właśnie tym miastem, które najbardziej kojarzy się z winiarstwem?

Okazuje się, że o wiele lepsze możliwości degustowania lokalnych win ma krośnieński rynek. Jak podaje portal krosno24.pl w Piwnicach Przedprożnych na Rynku w Krośnie powstał Podkarpacki Salon Degustacyjny, gdzie można  spróbować i porównać wina regionalne oraz te pochodzące z Węgier. Piwnice są ostatnim zwiedzanym miejscem podczas wizyty w Centrum Dziedzictwa Szkła, dlatego zdecydowano o połączeniu obu atrakcji i umożliwieniu zakup biletu na wycieczkę po CDS-ie z opcją uczestniczenia w degustacji. Dzięki temu Podkarpacki Salon Degustacyjny urozmaici turystom zwiedzanie Krosna.

Pomysłodawcą i założycielem Podkarpackiego Salonu Degustacyjnego jest krośnieński sommelier i restaurator Daniel Aniołowski.

– W naszym mieście i regionie brakowało miejsca, w którym moglibyśmy spróbować tutejszych win z kilku winnic, porównać je i zakupić – mówi. – Dodatkowo jest to kontynuacja historii Szkota Wojciecha Portiusa, który mając 20 lat sprowadzał do Krosna wina węgierskie. Tutaj przechowywał je w beczkach w piwnicach, a następnie nimi handlował. W naszym salonie poza winami z Podkarpacia będzie można spróbować właśnie win z Węgier. – cyt. za krosno24.pl

A jakie atrakcje do zaoferowania turystom ma jasielski rynek?

Źródłokrosno24.pl
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Kondrat
7 czerwca, 2021 19:58

Deegustacja win w Jaśle od dawna.
Somelierzy spod Biedronki zapraszają już od 7 rano.

Frydrych Gonzaless
7 czerwca, 2021 20:07
Odpowiedź na  Marek Kondrat

To wytrawni smakosze, potrafią degustować w każdych warunkach. Nie ważne warunki pogodowe i miejsce. Ludzie pełni pasji i poświęcenia!

- Reklama -

Ostatnie artykuły