wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

„Wiara w to, co robię jest moją siłą” – spotkanie z Marcinem Gienieczko

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

30 stycznia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Jasielskiego Klubu Podróżnika. Tym razem gościem był Marcin Gienieczko,  dziennikarz,  fotograf, sportowiec i podróżnik specjalizujący się  wyprawach ekstremalnych.

Oglądając piękne zdjęcia i filmy oraz słuchając barwnych opowieści podróżnika, uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania niezwykle egzotycznych i tajemniczych miejsc, które rzadko odwiedzane są przez turystów.

spotkanie z Marcinem Gienieczko - MBP w Jaśle

Marcin Gienieczko swoją przygodę z podróżnictwem rozpoczął w wieku 19 lat, podejmując próbę objechania Polski rowerem, zakończoną niepowodzeniem z powodu powodzi, która nawiedziła w 1997 r. południową Polskę. Od tej pory jego wyprawom towarzyszyły na zmianę sukcesy i upadki.

Jego motto, że „niemożliwe nie istnieje” sprawiło, iż porażki stały się dla niego bodźcem do podejmowania kolejnych wypraw i przedsięwzięć. Największym dotychczasowym sukcesem jest przepłynięcie pontonem rzeki Yukon na Alasce i w canoe systemu rzecznego Mackenzie w Kanadzie oraz Amazonki, wyprawa do Tybetu i na Syberię. Obecnych na spotkaniu gości szczególnie zainteresowały przeprawa Amazonką i podróż po Syberii w temperaturach ok. -50 stopni,  gdzie jak sam opowiadał istniała obawa, iż nie obudzi się po zaśnięciu. Dużą ciekawość zgromadzonych budziło wykonywanie w tak niskiej temperaturze codziennych czynności, jak posiłki czy zabezpieczenie organizmu przed odmrożeniami.

spotkanie z Marcinem Gienieczko - MBP w Jaśle

Podróżnik stwierdził, że hasło „bez motywacji nie istnieję” daje mu siłę do pokonywania trudności, jakie napotyka w swych wyprawach, a największą motywacją i siłą są jego dwaj synowie, a także dzieci z  Pomorskiego Hospicjum, gdzie pracuje jako wolontariusz.

Na koniec opowiedział o przygotowaniach do kolejnej wyprawy, tym razem na biegun południowy, związanej z obchodami 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Spotkanie zorganizowano przy współpracy Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję”.

ŹródłoMBP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły