wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Weź udział w konsultacjach dotyczących elektromobilności w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zachęcamy mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawicieli stowarzyszeń do zabrania głosu i wypełnienia ankiety dotyczącej elektromobilności w Jaśle. Miasto Jasło pozyskało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej fundusze na opracowanie „Strategii rozwoju elektromobilności dla Miasta Jasła na lata 2019-2035”.

Elektromobilność stanowi jeden z kluczowych tematów rozwoju współczesnych miast i dotyczy zagadnień związanych ze stosowaniem pojazdów z napędem elektrycznym. Rządy wielu państw prowadzą od lat działania mające zachęcać obywateli do nabywania pojazdów napędzanych prądem m. in. system dopłat, który funkcjonuje już w 17 europejskich krajach. Również Polska podjęła od roku 2017 działania zmierzające do stworzenia warunków dla rozwoju elektromobilności oraz paliw alternatywnych (prąd, gaz skroplony/sprężony) w sektorze transportowym.

W związku z tak nakreślonym kierunkiem rozwoju oraz w poczuciu odpowiedzialności za środowisko naturalne nasze miasto przystąpiło do opracowywania „Strategii rozwoju elektromobilności dla Miasta Jasła na lata 2019-2035”, która ma przyczynić się do wypracowania dla miasta celów i kierunków rozwoju nowoczesnego transportu, a także ochrony środowiska i podnoszenia jakości życia mieszkańców. Aby określone cele i kierunki rozwoju były nie tylko zgodne z wytycznymi i ogólnoświatowymi trendami, ale też stanowiły odpowiedź na potrzeby społeczności lokalnej – prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Jeśli natomiast mają Państwo własne wnioski lub postulaty do opracowywanego dokumentu prosimy o przesłanie ich treści wraz z uzasadnieniem na adres mailowy: konsultacje@um.jaslo.pl

Prace projektowe nad dokumentem potrwają do sierpnia br., zaś do wypełnienia ankiety oraz przesyłania wniosków i postulatów zapraszamy do 18 czerwca brAnkieta dostępna jest pod adresem:  https://forms.gle/bmvLj9mJdoBBV88b8  oraz na stronie miejskich konsultacji  pod  adresemhttps://konsultacje.um.jaslo.pl/pl/ekonsultacje/szczegoly/YToyOntzOjI6ImlkIjtzOjI6IjMzIjtzOjQ6InR5cGUiO2k6MDt9

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły