wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ważne decyzje na XXXVI sesji Rady Miejskiej Jasła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Przyjęto Miejski Program Profilaktyki na 2021 rok

Radni Rady Miejskiej Jasła przyjęli Miejski Program Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok. Program w sposób kompleksowy podejmuje problemy z obszaru uzależnień od napojów alkoholowych i innych środków psychoaktywnych oraz dotyczących przemocy. Na realizację Programu zaplanowano w budżecie 891 tys. zł. Pieniądze te pochodzą z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Opłata za posiadanie psa bez zmian

Nie zmieniła się wysokość rocznej opłaty za posiadanie psa. W przypadku gdy zwierzę jest oznakowane (czip, tatuaż) wynosi ona 30 zł, a jeżeli nie jest – 100 zł. Od opłaty, przez pierwszy rok, zwolnieni są właściciele psów, którzy adoptowali je w ramach „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Jasła”.

Podatek od nieruchomości

O wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, czyli o ok. 4 proc. wzrosły stawki podatku od nieruchomości na 2021 rok, w porównaniu ze stawkami z 2020 roku. W nowym roku stawki od budynków mieszkalnych lub ich części wyniosą od 1 m2 powierzchni użytkowej – 0,59 zł, czyli o 2 grosze więcej. Podatek związany z prowadzeniem działalności gospodarczej wynosił 21,33 zł/m2, w przyszłym roku będzie to 22,28 zł/m2. Podatek od powierzchni użytkowej budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych wynosił 4,70 zł/m2, teraz będzie to 4,91 zł/m2. Natomiast podatek od metra kwadratowego powierzchni gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej podniesie się z 0,85 zł do 0,88 zł.

Opłata za gospodarowanie odpadami

Nie zmieniła się wysokość opłat za gospodarowanie odpadami i wynosi ona 29,17 zł miesięcznie od mieszkańca. W przypadku nieruchomości, które jednocześnie są zamieszkałe i prowadzona jest w nich działalność gospodarcza, to opłata od części gdzie prowadzona jest działalność wynosi 1,87 zł za m2.

Jeżeli właściciel nie wypełnia obowiązku segregacji śmieci to wówczas opłata wynosi 58,34 zł za osobę, a w przypadku nieruchomości gdzie prowadzona jest działalność  3,74 zł za m2.

Zniżki za kompostowanie odpadów

Mieszkańcy budynków jednorodzinnych kompostujących bioodpady w kompostowniku będą zwolnieni z części opłaty za gospodarowanie odpadami. Zwolnienie to wynosi 1,67 zł od osoby miesięcznie i będzie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.

Część działki przy nowo powstałej komendzie policji przeznaczona na lądowisko

Na części darowanej w 2006 roku przez Miasto Jasło działki, przeznaczonej pod budowę Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, planowana jest budowa lądowiska dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Jaśle. By lądowisko mogło powstać w tym miejscu, konieczne było uregulowanie zapisów prawnych dotyczących darowizny.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
czytelniczka
25 listopada, 2020 18:24

Jakich mamy wspaniałomyślnych radnych. Fajnie, że opłata za posiadanie psa bez zmian.

- Reklama -

Ostatnie artykuły