wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W powiecie jasielskim trwa giełda szkół

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

9 kwietnia w jasielskim Chemiku rozpoczęła się „Promocja Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Jasielskiego na rok szkolny 2024/2025”. Trwająca przez tydzień giełda szkół to doskonała okazja do zapoznania się z szeroką ofertą kształcenia, aktualnymi zasadami rekrutacji oraz z uczącą się w niej młodzieżą.

W dostępnych na miejscu stoiskach można było obejrzeć pracę drukarek 3D, spróbować swoich sił w symulatorze jazdy, zapoznać się z urządzeniami elektrotechnicznymi lub bronią prezentowaną przez profile mundurowe. Nie zabrakło także wspaniałych wypieków przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.

Szkoły starały się pokazać swoje największe atuty, aby zachęcić do siebie ośmioklasistów. Zainteresowani mogli zabrać ze sobą ulotki zawierające szczegółowe informacje o proponowanych kierunkach kształcenia.

W akcji promocyjnej uczestniczyły szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu jasielskiego tj.: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach,  Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespół Szkół nr 3 w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, a także szkoły prowadzone przez stowarzyszenia Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie oraz Zespół Szkół w Trzcinicy.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nie tylko z terenu powiatu jasielskiego, ale także z powiatów tarnowskiego, strzyżowskiego i dębickiego.

Giełda szkół obywa się pod patronatem Starosty Jasielskiego.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły