wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W miniony weekend 18 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielska drogówka zatrzymała w miniony weekend 18 kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. Rekordzista pędził aż 138 km/h, czyli o 88 km/h powyżej dopuszczalnego limitu prędkości. Kierujący zostali ukarani mandatami i stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci z jasielskiej drogówki nieustannie prowadzą działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Reagują na zgłaszane przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa sygnały, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Pomimo zaostrzenia przepisów oraz zwiększenia wysokości kar, w dalszym ciągu wielu kierujących ignoruje ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. 

Podczas minionego weekendu policjanci patrolowali główne odcinki dróg krajowych i wojewódzkich. Kontrolowali także miejsca zagrożone „przekraczaniem dozwolonej prędkości” wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tych punktach zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc z zawrotną prędkością, nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim powodowali zagrożenie dla innych. W efekcie funkcjonariusze zatrzymali 18 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli 100 km/h. Rekordziści mieli na liczniku 131 km/h i 138 km/h w obszarze zabudowanym. 

Wszyscy utracili możliwość prowadzenia pojazdów na najbliższe 3 miesiące. Dodatkowo zostali ukarani mandatami w wysokości od 1,5 tys. do 2,5 tys. zł. oraz 10 pkt. karnymi.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły