wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W Jaśle zbierano podpisy pod apelem ,,STOP BEZPRAWIU koalicji 13 grudnia!”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj pod biurem poselskim posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy w Jaśle zebrała się grupa kilkudziesięciu osób, które chciały wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji podejmowanych przez rządzącą koalicję. Na miejscu można było podpisać się pod apelem ,,STOP BEZPRAWIU koalicji 13 grudnia!”

Zauważyliśmy że obecny rząd, ta koalicja 13 grudnia, chce zdemontować polską gospodarkę, chce zniszczyć projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego, nie chce budować portu przeładunkowego na Odrze. Oczywiście ta koalicja jest przeciwko energetyce jądrowej – widzimy kluczenie, a energetyka jądrowa będzie w przyszłości i powinna być podstawą polskiego systemu gospodarczego. Wobec tego ten protest jest do niezależnych mediów, do Telewizji Republika, do takich gazet jak Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie. – mówił Bogdan Rzońca.

W Jaśle zbierano podpisy pod apelem ,,STOP BEZPRAWIU koalicji 13 grudnia!”

Europoseł podkreślał, że ten apel nie jest wymierzony przeciwko komuś, ale jest protestem podyktowanym troską o ojczyznę. – Ten apel kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli. Tu nie chodzi o politykę, nie chodzi o to żeby być przeciwko czemuś. My jesteśmy w tym proteście za Polską, za polską gospodarką, za rozwojem, za dobrobytem przyszłych pokoleń Polek i Polaków. Uważamy, że to co się dzieje w Polsce w tej chwili niestety na razie nie jest zauważane przez media, które są bardzo przyjazne koalicji 13 grudnia. Dlatego idziemy własną drogą i takie podpisy będziemy zbierać aż wygramy.

Ten apel kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli. Tu nie chodzi o politykę, nie chodzi o to żeby być przeciwko czemuś. My jesteśmy w tym proteście za Polską, za polską gospodarką, za rozwojem, za dobrobytem przyszłych pokoleń Polek i Polaków

poseł do PE Bogdan Rzońca

Poprosiliśmy europosła o komentarz odnośnie finansowania mediów publicznych. Wcześniej był problem, kiedy przeznaczono 2 mld złotych na telewizję publiczną, a teraz okazuje się, że obecnie rządząca koalicja chciała na nią przeznaczyć aż 3 mld złotych.

W Jaśle zbierano podpisy pod apelem ,,STOP BEZPRAWIU koalicji 13 grudnia!”

– Tak, chciała przeznaczyć 3 mld, potem ze wstydu się wycofała z tego. Ale oczywiście, to kunktatorstwo tej ekipy jest powszechnie znane. Uważam, że trzeba nosić wysoko głowę pod polską flagą i walczyć o prawdę, a ta prawda jest jedna – tylko Polska pod rządami Zjednoczonej Prawicy może być silna, bezpieczna, a Polacy bogaci. – podsumował.

W Jaśle zbierano podpisy pod apelem ,,STOP BEZPRAWIU koalicji 13 grudnia!”

Na miejscu była także posłanka Maria Kurowska, która odnosząc się do tej kwestii stwierdziła, że co innego mówią, a co innego robią. – Tymczasem po czynach poznajemy polityków. Niestety, ale nie zapowiada się to ani dobrze, ani pięknie.

Czy będę wcześniejsze wybory? Według posłanki Kurowskiej na pewno nie w przeciągu najbliższego roku. – Społeczeństwo musi bardziej dotknąć ten reżim, który obecnie jest, aby się zbuntowało.

- Reklama -

Podobne artykuły

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Biedne Jasło
28 stycznia, 2024 19:41

Sami młodzi i uśmiechnięci, a ten pan z flagą to na pewno 90-tki jeszcze nie ma. Dobrze, że są frajerzy tacy jak ci po drugiej stronie ulicy z WOSP-u, którzy zbierają kasę na szpitale, żeby geriatria miała się gdzie leczyć.

slamslam
28 stycznia, 2024 20:03

ja się nie podpisze? ku…wa potrzymaj mi chodzik!

Andrzej Lechowski
28 stycznia, 2024 18:31

 „Społeczeństwo musi bardziej dotknąć ten reżim, który obecnie jest, aby się zbuntowało”. To społeczeństwo nie zbuntowało się nawet wtedy kiedy pzpr zabierał mu wolność wywalczone przez Solidarność.

taka prawda
28 stycznia, 2024 19:49

Materiału o zniszczeniu Jasła przez Niemców na stronie www TVP info już nie ma. Niedługo nie będzie można mówić o niemieckich zbrodniach na Polakach a za jedyną ofiarę faszystowskich Niemców będą mogli być uznawani tylko Żydzi. Brawo Tusk!

mikuś laik
28 stycznia, 2024 19:52
Odpowiedź na  taka prawda

cała nadzieja w tych dziadkach! oni jeszcze pamiętają, a ten z flaga jest strasznie żywiołowy

ppp
31 stycznia, 2024 16:45

Ryśiu na pierwszym planie

ewarph
28 stycznia, 2024 20:17

Widzę tam komucha, komucha widzę! Ooo rety serio!

- Reklama -

Ostatnie artykuły