wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

W Jaśle rozmawiano o dotacjach dla młodzieży

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Przedstawiciele Fundacji Misji Obywatelskiej od początku czerwca aktywnie objeżdżają region podkarpacki, odbywając spotkania ze starostami i młodzieżą z różnych powiatów. Wszystko to, aby zachęcić młodych ludzi do zaangażowania się w działalność społeczną i wzięcia udziału w trwającym konkursie dotacyjnym. Dnia 10 czerwca takie spotkanie odbyło się w Jaśle.

Spotkania mają charakter informacyjny i stanowią część projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024-2026”, realizowanego aktualnie przez Fundację Misji Obywatelskiej.

W poniedziałkowym spotkaniu, które odbyło się w gmachu I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, oprócz uczniów i nauczycieli z terenu powiatu jasielskiego, uczestniczył także starosta jasielski Adam Pawluś.

O projekcie

Celem spotkań jest zachęcenie młodzieży do udziału w konkursie dotacyjnym, w którym można zdobyć mikrodotacje w wysokości od 5000 do 15 000 zł. Te fundusze mogą wesprzeć różnorodne inicjatywy – od wydarzeń po projekty społeczne, ekologiczne czy kulturalne. Podczas spotkań staramy się pokazać młodzieży, jak łatwo jest wziąć udział i zrealizować swoje pomysły! – tłumaczy prezes Fundacji Misji Obywatelskiej, Oskar Jurek.

W Jaśle rozmawiano o dotacjach dla młodzieży

Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! to projekt realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Jest on adresowany młodzieży w wieku 15-29 lat działającej na terenie województwa podkarpackiego.

Celem głównym projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne.

Dwie ścieżki

Fundacja Misji Obywatelskiej, aby osiągnąć cel wykorzystuje mechanizm regrantingu, który umożliwia skuteczne docieranie do podmiotów lokalnych i wspieranie młodzieżowych rad i sejmików, samorządów studenckich i uczniowskich czy uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich.

Fundacja, jako operator Funduszu Młodzieżowego w województwie podkarpackim, już od roku 2023, ogłasza konkursy dotacyjne na realizację przez młodzież własnych inicjatyw w ramach tzw. małych grantów.

W Jaśle rozmawiano o dotacjach dla młodzieży

Finansowane będą projekty w ramach dwóch oddzielnych ścieżek: tworzenia i aktywizacji rad młodzieżowych, a także aktywizacji samorządów uczniowskich i studenckich. Szczegółowe informacje na temat projektu, a także zakresu finansowania dostępne są na stronie internetowej https://podkarpackamlodziez.pl/o-projekcie/

Informacje o spotkaniach

Dotychczas przedstawiciele Fundacji, poza Jasłem, na swej trasie odwiedzili też: Rzeszów, Nisko, Lubaczów oraz Kolbuszową. Wkrótce odwiedzą oni także kolejne miejscowości. Szczegółowe informacje na temat organizowanych spotkań w starostwach powiatowych dostępne są na fanpage’u organizacji na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaMisjiObywatelskiej

Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły