Moje Jasło - policja

W najbliższy czwartek – 5 lipca, na drogach Jasła i powiatu jasielskiego pojawią się kolarze biorący udział w 29 Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków. W związku z tym na trasie wyścigu kierowcy mogą napotkać na utrudnienia w ruchu drogowym.

W celu zapewnienia bezkolizyjnego przejazdu peletonu, policjanci będą porządkować ruch pieszy i kołowy, zamkną również ruch poprzeczny i podłużny w stronę kolumny kolarskiej, będą kierować samochody na objazdy.

Impreza rozpocznie się od Mini Wyścigu „Solidarności”, w którym wezmą udział dzieci. Na czas przejazdu najmłodszych kolarzy od godziny 11, zamknięte dla ruchu zostaną:

  • ul. Rynek
  • ul. Gołębia
  • ul. Wałowa
  • ul. Modrzejewskiego
  • ul. Kazimierza Wielkiego

Natomiast start kolarzy, zawodowców biorących udział w 29 Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków przewidywany jest na godz. 13.15. Wówczas zawodnicy wykonają trzy okrążenia ulicami: Rynek – Farna – Piotra Skargi – Kasprowicza – Jana Pawła II – Floriańska – Rejtana – Kościuszki – Rynek. Po trzecim okrążeniu peleton przejedzie: ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Lwowską – ul. Bieszczaszką – drogą W-988 m. Warzyce – Bierówka po czym około godz. 13.40 opuści teren naszego powiatu.

Zamknięcie ruchu na wymienionych ulicach nastąpi około 50 minut przed planowanym przejazdem kolarzy i będzie trwało do czasu przejazdu samochodu z napisem „KONIEC WYŚCIGU”.

W związku z organizacją wyściugu kolarskiego przewidywane są następujące utrudnienia w ruchu drogowym:

• od godz. 7.00 do 14.00 – ulica Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Plac Żwirki – objazd), Rynek, K. Wielkiego (od skrzyżowania z ul. Szajnochy – objazd), ul. Rynek (od skrzyżowania z ul. Floriańską); ul. P. Skargi (od skrzyżowania z ul. Basztową), Gołębia (od skrzyżowania z ul. Wałową i Kilińskiego)
• od godz. 10.30 – 12.00 – ul. Modrzejewskiego (od skrzyżowania z ul. K. Wielkiego do skrzyżowania z ul Wałową), ul. Wałowa (od skrzyżowania z ul. Modrzejewskiego do skrzyżowania z ul. Gołębią).
• od godz. 7.00 do 14.00 – wyłączenie części parking ul. Farna – P. Skargi

Aby wyścig przebiegł bez przykrych zdarzeń drogowych, zarówno do kierowców jak i osób zgromadzonych na trasie przejazdu peletonu, apelujemy o cierpliwość, wyrozumiałość, ostrożność i bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

KPP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wprowadzić imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.