wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Urzędowi Miasta w Jaśle zabrakło 3 wkrętów, czy wyobraźni?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jakiś czas temu poruszyliśmy problem, który od wielu lat dotyka mieszkańców osiedla Bryły w Jaśle. Mieszkańcy, pomimo tego, że płacą miejskie podatki, pozbawieni są ulicznego oświetlenia.

Odkąd zainstalowano uliczne latarnie na osiedlu Bryły w Jaśle, oświetlenie działa w zależności od woli okolicznych wandali. Niedawno, po naszym artykule, zabezpieczono wkrętami górną część skrzynki prądowej odpowiedzialnej za sterowanie ulicznymi latarniami. Niestety nikt nie wpadł na pomysł, żeby postąpić tak samo z dolnymi drzwiczkami, za którymi również znajduje się przełącznik.

Pomijamy już fakt, że Urząd Miasta w Jaśle ignoruje zgłoszenia na oficjalny adres mailowy urzad@um.jaslo.pl. Zgłoszenia przesłane na ten adres pozostają bez odpowiedzi, co doskonale pokazuje stosunek władz miasta do mieszkańców.

Czy Urzędowi Miasta w Jaśle zabrakło 3 wkrętów czy logicznego myślenia?
Dolna część skrzynki pozostała bez zabezpieczenia, więc wciąż można bezkarnie, jednym pstryknięciem wyłączać latarnie na całej ulicy

Czy Urzędu Miasta w Jaśle nie stać na 3 wkręty?

Skrzynka odpowiedzialna za oświetlenie została umieszczona w takim miejscu, że można anonimowo i bezkarnie sterować latarniami według własnego uznania. Każdy, kto wchodzi na ulicę Bryły w Jaśle może teoretycznie w każdej chwili wyłączyć oświetlenie, zwłaszcza że często skrzynka stoi otwarta na oścież, tak jak na widocznych zdjęciach.

Urząd Miasta w Jaśle już kolejny rok nie podejmuje w tej sprawie żadnych działań. Ale to zrozumiałe, w końcu sami wyłączają oświetlenie nocą, żeby zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Ekonomia się zgadza, tylko trochę gorzej z bezpieczeństwem.

Latarnie świecą zależnie od woli wandali

Mieszkańcy wiele lat czekali na uliczne oświetlenie. Latarnie w końcu oświetlają drogę – chyba, że jakiś złośliwy przechodzień zadecyduje inaczej. Od samego początku mieszkańcy osiedla sygnalizowali problem nieautoryzowanych ingerencji przy skrzynce prądowej odpowiedzialnej za zasilanie latarni. Klucz do skrzynki jest uniwersalny, więc potencjalnie każdy przechodzień może łatwo zaciemnić całą ulicę. A kto może wpaść na pomysł, żeby z tej możliwość skorzystać? Sądząc po widniejącym na skrzynce graffiti – znudzeni młodzi wandale. Robią to nieprzerwanie od kilku lat, bo widzą, że mogą. 

Czy miejscy urzędnicy mają szansę wygrać z nastoletnimi wandalami?

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marzena
26 lipca, 2022 20:40

Przecież to w głowie się nie mieści! Jeśli urząd nie radzi sobie z taką błahostką, nie potrafi tak jak należy zabezpieczyć skrzynki od latarni to co dopiero w przypadku poważnych problemów? Chroń nas dobry Boże przed idiotami…

- Reklama -

Ostatnie artykuły