Urodziny Papy Smerfa na deskach Jasielskiego Domu Kultury

0
Urodziny Papy Smerfa

Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las na występ zapraszamy Was

Słowami znanej piosenki rozpoczęła się bajka słowno-muzyczna pt. „Urodziny Papy Smerfa” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Ryszarda Pabiana i Muzeum Dobranocek Wojciech Jamy w Rzeszowie. Zaproszonych gości i dzieci z jasielskich przedszkoli powitała dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Jaśle Elżbieta Krzysiak, która podkreśliła rolę bajki w życiu dziecka i wartość głośnego czytania dzieciom.

Wydarzenie odbyło się w ramach społecznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki usłyszały wiersze o znanych i lubianych przez dzieci bajkach, książkach i ich bohaterach, które przeczytali zaproszeni goście: Elwira Musiałowicz Czech, Renata Łaba Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Jasła, Agata Koba Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Jasła, Joanna Pawelec z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, Janusz Szewczyk dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, Dorota Woźnica dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle Katarzyna Lubas dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Tuż przed spektaklem zostały wręczone nagrody z rozstrzygniętego konkursu plastyczno –ekologicznego „Prezent dla Papy Smerfa” Jury w składzie Anna Brożyna plastyk z Jasielskiego Domu Kultury oraz Joanna Pawelec z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta wyłoniło 4 nagrody i 18 wyróżnień. Dzieci zostały nagrodzone książkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Jasła. Celem konkursu było promowanie wśród dzieci postaw ekologicznych oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne.

W świat bajki wprowadził widzów dyrektor Jasielskiego Domu Kultury Janusz Szewczyk. Uzdolnione przedszkolaki wcieliły się w postacie Smerfów opowiedziały swoim kolegom i zgromadzonym na widowni „smerfastyczną” historię pełną humoru i ekspresji. Wszyscy byli pod wrażeniem gry małych aktorów. W przerwach między kolejnymi odsłonami śpiewała solistka z grupy” Plastusiów” oraz  zespół wokalno – taneczny  z grupy „Krasnali”. Po przedstawieniu dzieci obejrzały wystawę „W Krainie Smerfów” udostępnioną przez Muzeum Dobranocek Wojciecha Jamy w Rzeszowie.

Dzieci poznały autora Smerfów Pierra Culliforda, który tak mówił o stworzonych przez siebie bohaterach: „Smerfy tworzą społeczność, w której dobrze jest żyć. Każdy pracuje dla przyjemności. Ćwiczą zasady równości ,wolności i braterstwa.”

Takie właśnie postacie stworzyły na scenie uzdolnione dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Jaśle. Natomiast widzowie z wielką uwagą, zaciekawieniem i widocznym zaangażowaniem emocjonalnym podziwiali małych artystów, bo jak mówią słowa jednej z piosenek „Teatr to widownia i scena. Niby nic magicznego w tym nie ma, aż do chwili, gdy nagle na scenie dziwne zacznie się przedstawienie”. Wszyscy aktorzy zostali obdarowani książkami, a dzieci zgromadzone na widowni słodyczami. To wspaniałe wydarzenie przygotowała Pani Anna Mroczka przy współorganizacji z nauczycielkami: Beatą Turek, Agnieszką Grela, Małgorzatą Myśliwiec, Agnieszką Krajewska – Świdrak. Scenografie przygotowały Panie: Ewa Kurcz i Marzena Zawiślak.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments