wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uroczyste zakończenie przebudowy DW 993 pomiędzy Wolą Cieklińską a Pielgrzymką

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zakończyła się przebudowa ostatniego odcinka drogi wojewódzkiej nr 993 w Powiecie Jasielskim. Wczoraj uroczyście oddano do użytkowania ponad 3,5 kilometrowy odcinek trasy od granicy z województwem małopolskim w kierunku Nowego Żmigrodu. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i administracji publicznej – Powiat Jasielski reprezentował starosta Adam Pawluś.

Będąca w złym stanie technicznym droga wojewódzka nr 993 była przebudowywana etapami. Wczoraj uroczyście oddano do użytkowania ostatni, trzy i pół kilometrowy odcinek biegnący od miejscowości Wola Cieklińska do Pielgrzymki. Tym samym droga ta na terenie powiatu jasielskiego jest już wyremontowana w całości.

Na wczorajszej uroczystości Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch podziękował wszystkim osobom, dzięki którym infrastruktura drogowa w południowo-zachodnim rejonie województwa się poprawiała.

Uroczyste zakończenie przebudowy DW 993 pomiędzy Wolą Cieklińską a Pielgrzymką

Ja się cieszę, bo w ciągu ostatniego półtora roku oddaliśmy kilka wyremontowanych odcinków na drogach wojewódzkich nr 992 i 993. Ta droga jest już w większości przebudowana. Zostało nam niewiele odcinków, które chcemy zrealizować. Do Interregu składamy kolejne dwa wnioski w powiecie jasielskim. Będzie zarówno przebudowane skrzyżowanie w Nowym Żmigrodzie, jak również odcinek drogi Kąty-Krempna. Jeżeli te dwa zadania zrealizujemy to będzie można powiedzieć, że mamy jeden wzorcowy powiat na terenie województwa podkarpackiego, gdzie wszystkie drogi zostały zmodernizowane – powiedział. Podkreślił również, że trwają prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Nowego Żmigrodu.

Z kolei Wojciech Zając, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, mówił o dobrej współpracy samorządów, czego efektem jest m.in. rozwój infrastruktury drogowej w naszym regionie.

Uroczyste zakończenie przebudowy DW 993 pomiędzy Wolą Cieklińską a Pielgrzymką

Dzisiaj możemy stanąć przed państwem z podniesioną głową, bo rzeczywiście widzimy efekty tej naszej pracy. Warto tutaj zwrócić uwagę na doskonałą współpracę samorządu wojewódzkiego z samorządami lokalnymi – tak z samorządem powiatowym, jak i samorządami gminnymi. Te potrzeby są sygnalizowane. My, jako samorząd województwa, staramy się je konsekwentnie realizować. Dzisiaj wszystkie odcinki na drogach wojewódzkich w powiecie jasielskim są w dobrym standardzie, co w istotny sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Po ocenie projektu w programie Interreg Polska-Słowacja, całość dróg wojewódzkich w powiecie jasielskim będzie na miarę XXI wieku. Bardzo się z tego powodu cieszę. Takie były postulaty lokalnej społeczności. My dzisiaj możemy się tym pochwalić – powiedział Wojciech Zając.

Włodarz Powiatu Jasielskiego – starosta Adam Pawluś, dziękując osobom zaangażowanym za realizację tej inwestycji podkreślał, jak ważny jest to odcinek drogi dla komunikacji w powiecie jasielskim.

Uroczyste zakończenie przebudowy DW 993 pomiędzy Wolą Cieklińską a Pielgrzymką

To dobra wiadomość, że droga 993 – bardzo ważna droga – po czterdziestu latach została doprowadzona do takiego stanu, po którym mogą się poruszać pojazdy o nieograniczonej nośności. Za to, w imieniu mieszkańców powiatu jasielskiego oraz wszystkich użytkowników i gości, którzy będą przybywać do powiatu jasielskiego, bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję Zarządowi Województwa, Sejmikowi Województwa Podkarpackiego i pracownikom Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Mieszkańcy gminy położonych przy tej drodze czekali na to bardzo długo i ten stan się poprawił. Wcześniej zostały wykonane obiekty mostowe więc zniknęły ograniczenia tonażowe – mówił starosta.

Obecny na spotkaniu Europoseł Bogdan Rzońca w swoim wystąpieniu podkreślał, że: – Krwiobieg komunikacyjny jest absolutną podstawą funkcjonowania gospodarki. Dostępność komunikacyjna to pierwszy warunek rozwoju gospodarczego. To mamy i możemy powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku.

Przebudowa DW 993 na odcinku od Woli Cieklińskiej do Pielgrzymki kosztowała prawie 6,1 mln zł. Zadanie sfinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na usuwanie skutków powodzi.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły