wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego komisariatu policji w Nowym Żmigrodzie

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie został dziś uroczyście otwarty po kilkumiesięcznym gruntownym remoncie i przebudowie. Zmodernizowany obiekt dostosowano do obowiązujących standardów. Gwarantuje wysoki poziom obsługi interesantów i zapewnia odpowiedni komfort pracy załodze. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,8 mln złotych.

Dzisiaj w południe odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

W uroczystości uczestniczyli: insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie wraz z Zastępcą insp. Stanisławem Sekułą.Obecni byli parlamentarzyści Bogdan Rzońca Poseł do Parlamentu Europejskiego, Alicja Zając Senator Rzeczypospolitej Polskiej oraz Maria Kurowska Poseł na Sejm RP. Władze województwa reprezentowali Bogdan Mazur Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego i Joanna Bril Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Obecni byli też przedstawiciele lokalnego samorządu:, Adam Pawluś Starosta Jasielski, Grzegorz Pers Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Grzegorz Bara Wójt Gminy Nowy Żmigród, Andrzej Stachurski Wójt Gminy Osiek Jasielski, Kazimierz Miśkowicz Wójt Gminy Krempna oraz Henryk Starzec Przewodniczący Rady Gminy Nowy Żmigród. W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze z komisariatu w Nowym Żmigrodzie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, na czele z komendantem powiatowym insp. Robertem Wróblem.

Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie jest największą jednostką organizacyjną podległą Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle. Zasięgiem swojego działania obejmuje teren trzech gmin: Gminy Nowy Żmigród, Gminy Osiek Jasielski oraz Gminy Krempna. W żmigrodzkiej jednostce służbę pełni 16 policjantów oraz 2 pracowników cywilnych. 

Dotychczasowa siedziba komisariatu służy policjantom nieprzerwanie od lat 80-tych XX wieku. Na przestrzeni tego okresu w komisariacie wykonywano drobne prace remontowe, jednak budynek nie spełniał wymogów, chociażby w zakresie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.  

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego komisariatu policji w Nowym Żmigrodzie
KPP Jasło

W celu podniesienia standardów, w grudniu ubiegłego roku rozpoczęto zadanie inwestycyjne pod nazwą „Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie – przebudowa i modernizacja obiektu”. Całkowity koszt tej inwestycji wraz z wyposażeniem został sfinansowany ze środków budżetu państwa i wyniósł 1.854.000 złotych.  

Zakres prowadzonych prac objął kompleksową modernizację obiektu, w tym przebudowę budynku oraz jego elementów konstrukcyjnych. Budynek zyskał nowy, funkcjonalny układ pomieszczeń, zaplecze socjalne, atrakcyjny, zgodny z zasadami standaryzacji wygląd zewnętrzny. Co ważne, spełnia normy obowiązujących przepisów w zakresie potrzeb osób niepełnosprawnych. W projektach uwzględniono także termomodernizację obiektu, docieplenie ścian i stropu, a także docieplenie podposadzkowe. Wewnątrz budynku przebudowie uległy również instalacje: gazowe, wodociągowe, kanalizacyjne, cieplne i elektroenergetyczne. Po zakończeniu prac budowlanych wnętrze wyposażono w nowy w nowy sprzęt informatyczny oraz łącznościowy. 

Podczas dzisiejszej uroczystości insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji wraz Bogdanem Mazurem Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał na ręce Komendanta Komisariatu w Nowym Żmigrodzie asp. sztab. Grzegorza Stygara okolicznościowy grawerton z symbolicznym kluczem do zmodernizowanego obiektu. 

Policjanci otrzymali także nowy radiowóz. Pojazd został zakupiony dzięki dobrej współpracy lokalnych samorządów i Policji. Jego wartość to 126.500 zł. Połowa środków na zakup radiowozu pochodzi z budżetu Policji, a pozostała część to środki przekazane przez samorządy, m.in. Starostwo Powiatowe w Jaśle, które przeznaczyło na ten cel 22,5 tys. zł., Gmina Nowy Żmigród – 25 tys. zł. oraz Gmina Osiek Jasielski – 15 tys. zł.

Nowy budynek został także poświęcony przez ks.Stanisława Szajnę Proboszcza Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie. Towarzyszył mu ks.kanonik Marek Buchman duszpasterz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Realizacja tej inwestycji niewątpliwie przyczyni się do poprawienia warunków przyjmowania interesantów, ale też podniesienia komfortu pracy policjantów oraz jakości realizowanych przez nich zadań.   

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
WalkirJa
30 grudnia, 2021 20:04

Będą nowocześnie zakamuflowani w krzakach, żeby wyskoczyć do kontroli prędkości. A krzaków w Nowym Żmigrodzie nie brakuje. Zacna inwestycja!

Zwe
31 grudnia, 2021 13:17

Jak stosować „Dekret Cichockiego”? – Tadeusz Cichocki & Drugie Dno
https://www.youtube.com/watch?v=gAVNW7v3oIE&t=6735s

- Reklama -

Ostatnie artykuły