wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Umowa na budowę krytego lodowiska w Jaśle podpisana

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Miasto Jasło podpisało umowę na zaprojektowanie i budowę krytego lodowiska w Jaśle. Wartość zadania, którego wykonawcą jest firma InterHall Sp. z o.o. z Katowic, wynosi ponad 8,7 mln zł. Pierwszym etapem prac będzie opracowanie dokumentacji (do 8 miesięcy) i uzyskanie niezbędnych pozwoleń, a następnym przystąpienie do robót budowlanych. W sumie wszystkie prace przy budowie lodowiska mają zakończyć się do września 2024 roku.

W podpisaniu umowy uczestniczyli: Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła i Jacek Borkowski, skarbnik Jasła, a ze strony wykonawcy: Piotr Krzyczkowski, pełnomocnik firmy InterHall Sp. z o.o. z Katowic.

Kryte lodowisko w Jaśle

Firma InterHall zajmuje się projektowaniem i produkcją hal pneumatycznych. Ich hale są posadowione w Finlandii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech oraz w wielu innych krajach UE. W roku 2013 zadaszyli pełnowymiarowe boisko piłkarskie dla Legii Warszawa. W 2019 roku jako pierwsi wykonali boisko i bezlinkowe zadaszenie pneumatyczne nad pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim dla Jagiellonii Białystok. Dotychczas wykonali ponad 400 obiektów sportowych.

Zakres inwestycji obejmuje budowę całorocznego zadaszonego obiektu z funkcją lodowiska (alternatywnie boiska wielofunkcyjnego w sezonie letnim) o wymiarach 60×26 m i widownią na ok. 100 osób. Lodowisko posiadać będzie konstrukcję stałą zadaszoną, oświetlenie, monitoring oraz nagłośnienie. Funkcję zaplecza lodowiska stanowić będzie istniejące zaplecze znajdujące się w sąsiednim budynku hali sportowej.

Dla przypomnienia: obecne lodowisko jest niezadaszone o wymiarach 20 x 40 m. Funkcjonuje wyłącznie w okresie zimowym (przez około 3 miesiące). Znajduje się w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Środki na to zadanie pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych – 4,5 mln zł oraz z budżetu miasta – ponad 4,2 mln zł.

ŹródłoUM Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Witek
19 kwietnia, 2023 19:52

A ile osób z tego dobrodziejstwa skorzysta? Pewnie mniej niż setka a kasa pójdzie pośrednio z naszych kieszeni oczywiście. Jeśli to ma działać to musi na siebie zarabiać. A jak nie ma szatni i wypożyczalni łyżew to na siebie nie zarobi. I tyle w temacie

Yffufu
19 kwietnia, 2023 21:22
Odpowiedź na  Witek

Szpital też jakoś na siebie nie zarabia a nikt nie kwestionuje tego że musi być. Tak samo musi być opcja rekreacji i rozwoju sportowego dla zwykłych ludzi.

- Reklama -

Ostatnie artykuły