wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ulicami Jasła przeszedł Orszak Trzech Króli

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Orszak Trzech Króli po raz kolejny przeszedł ulicami Jasła. Rozpoczął się ok. godz. 13.00, po nabożeństwie w kościele oo. Franciszkanów. Następnie przeszedł pod Jasielski Dom Kultury, gdzie uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle przygotowali inscenizację walki dobra ze złem. Ostatnim przystankiem była jasielska Fara, przy której odbyła się adoracja żłóbka i pokłon trzech króli oraz kolędowanie z kapelą ludową „Trzcinicoki”.

W tym roku orszak odbył się w ponad 800 miejscowościach w Polsce oraz w kilku poza jej granicami. Tegoroczne hasło brzmiało „W jasełkach leży!”.

Organizatorami orszaku są: jasielskie parafie, Miasto, Jasło oraz Jasielski Dom Kultury. Współorganizatorami: Hufiec Jasło, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Miejska Orkiestra Dęta oraz Kapela ludowa Trzcinicoki.

Zdjęcia można obejrzeć na naszym Instagramie!

- Reklama -

Podobne artykuły

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Gdgj
6 stycznia, 2024 22:29

Dlaczego po raz kolejny nie było koni? Miasta nie stać? Krosno miało orszak z końmi i to chyba nie był wielki wydatek

Zennek
7 stycznia, 2024 13:39
Odpowiedź na  Gdgj

Pewnie więcej zachodu i może potem więcej sprzątania. A tak to przeszli i nie nabrudzili. Plus 'dzikie’ zwierzę to zawsze jakieś ryzyko i bardziej trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Ja to w ogóle sugerowałbym wielbłąda. Jak coś robić to z rozmachem

iglewicz
6 stycznia, 2024 21:11

Znowu pastowali bo nie mieli prawdziwego afropolaka 😀

Pati
7 stycznia, 2024 13:43
Odpowiedź na  iglewicz

Ciężko u nas o kogoś z bardziej orientalną urodą. Zresztą nawet jakby był i za każdym razem by prosili go żeby z racji ciemnej skóry szedł w orszaku to pewnie byłby to rasizm. Sama bym się wkurzyła.

Zofia
8 stycznia, 2024 11:00

Dziękuję Bogu Ojcu za to ze tu w Jaśle nadal są wierzący porzadni ludzie katolicy i Polacy co tak maszerują na Jego chwałę. Niech Bóg wszystkim to wynagrodzi. Pieknie sie na to patrzy. Jak znikną z ulic katolicy to beda zamiast nich sciagnieci na sile islamscy emigranci.

- Reklama -

Ostatnie artykuły