wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uczniowie jasielskiego Ekonomika zdobyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Sukces na bank”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Drużyna Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w składzie Zuzanna Konik, Weronika Biernacka, Dawid Kamień, Artur Czech, Aleksandra Rak, Kacper oraz Dawid Dybaś, zdobyli II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Sukces na bank”.

SUKCES NA BANK to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację. Na podstawie dwóch etapów – rozgrywek w szkołach – które mają formę testu online, wyłonionych zostaje 16 najlepszych drużyn, które prezentują swoją szkołę w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP 3.

W IV edycji teleturnieju wzięło udział 1845 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy mierzyli się z zagadnieniami świata ekonomii.

Uczniowie naszej Szkoły wykazali się ogromną wiedzą, odpowiadali na pytania dotyczące następujących zagadnień: historia i teoria ekonomii, podatki, ubezpieczenia, rynek finansowy, światowa i polska gospodarka, giełda, banki i instytucje nadzoru bankowego, charakterystyka produktów finansowych oraz wiele innych. Podejmowali także dobre decyzje strategiczne, które umożliwiły im zdobycie drugiego miejsca i wygranie nagrody w wysokości 5 000 zł.

Warto zaznaczyć, że uczniowie jasielskiego Ekonomika już po raz trzeci otrzymali tytuł finalisty tego konkursu. W zeszłym roku reprezentanci szkoły Zuzanna Konik, Dawid Kamień, Artur Czech, Aleksandra Rak, Kacper Wiatr zajęli I miejsce wygrywając nagrodę w wysokości 20 000 zł.

Konkurs jest organizowany przez Fundację BIT MASTER pod patronatem Narodowego Banku Polskiego

Serdecznie gratulujemy sukcesu, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

ŹródłoSP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły