wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uczniowie jasielskiego „Ekonomika” – kreatywni w reklamie i specjaliści od finansów

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

17 kwietnia 2024 r. odbył się finał Zawodów III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętność z Zakresu Reklamy pt. ,,Kreatywni w reklamie” organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

W pierwszym etapie olimpiady zgłosiło się ponad 1200 uczniów z 41 miast z których do etapu finałowego zakwalifikowało się 93 uczniów. Jasielski Ekonomik reprezentowali: Hubert Wojtunik oraz Justyna Żychowska. Hubert wywalczył 10 miejsce i jako finalista został zwolniony z części teoretycznej egzaminu zawodowego. Justyna znalazła się w pierwszej 20. Laureaci otrzymali także nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na specjalne szkolenia Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

To wydarzenie to nie tylko okazja do ogólnopolskiej rywalizacji ale również do docenienia talentu i kreatywności młodych umysłów w zakresie współczesnej reklamy.

Sukcesy uczniów jasielskiego "Ekonomika". Kreatywni w reklamie i specjaliści od finansów

W czasie finału uczniowie mieli możliwość spotkania się z najwybitniejszymi specjalistami z tej branży, którzy wystąpili z cyklem prelekcji „Typowy dzień pracy specjalisty SEM”.

Finał olimpiady „Finansomania”

Natomiast 18 kwietnia 2024 r. w Poznaniu, w murach Uniwersytetu Ekonomicznego odbył się finał olimpiady „Finansomania”. Z 700 uczniów, którzy wystartowali w olimpiadzie, do etapu drugiego zakwalifikowało się 129 uczestników, zaś w ścisłym finale znalazło się 18 osób w tym Jakub Wojnicki, który reprezentował jasielski Ekonomik i uzyskał tytuł finalisty olimpiady, co daje mu m.in. zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego, który będzie zdawał w sesji zimowej w 2025 r.

Sukcesy uczniów jasielskiego "Ekonomika". Kreatywni w reklamie i specjaliści od finansów

To ważna olimpiada dla naszej szkoły” – mówi dyrektor Ekonomika – Robert Niemiec. – To bycie w centrum bieżących spraw finansowych nie tylko krajowych ale także na poziomie światowym bo taką wiedzę chcemy przekazywać naszym uczniom. To umiejętność poruszania się we współczesnych finansach oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dotyczących operacji finansowych.

W tej edycji obszarami wiodącymi były: finanse osobiste, bankowość, finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, finanse międzynarodowe, ubezpieczenia, rynek finansowy, w tym giełda, pośrednictwo i doradztwo zawodowe, nadzór finansowy i bezpieczeństwo finansowe, rachunkowość finansowa oraz technologie finansowe

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły