wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uczennica ZS nr 4 w Jaśle finalistką okręgowej IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Weronika Witusik uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, kształcąca się na kierunku Technik organizacji turystyki, przeszła do finału okręgowej IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Głównym celem organizatorów Olimpiady (Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego), było rozwijanie wśród młodzieży, zainteresowań turystyką oraz pogłębienie wiedzy i umiejętności zawodowych.

Dziewiąta edycja została zorganizowana pod hasłem przewodnim “Turystyka kwalifikowana- pasje i możliwości”

Etap centralny trwający od 06-09.04.2022  podzielony był, na 3 części:

  • pierwszą z nich, był test wiedzy składający się z 40 pytań
  • druga część to prezentacje multimedialne projektów dotyczące tematu głównego Olimpiady
  • trzecia część to opracowanie i prezentacja programu jednodniowej wycieczki w Bieszczady.

Rywalizacja wśród uczestników była zacięta, a poziom tegorocznej Olimpiady był wyrównany, podkreślił to Przewodniczący Komitetu Olimpiady Wiedzy o Turystyce, prof dr hab. Bogdan Włodarczyk.

Tym bardziej gratulujemy Weronice, która zdobyła tytuł laureata, zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik organizacji turystyki i indeks na wybrany kierunek studiów. Taki sukces, wynika z ogromu włożonej pracy przez uczennicę, połączony z pasją do uprawiania turystyki i zaangażowaniem nauczycieli.

Należy zaznaczyć, że Weronika, byłajedynym reprezentantem z województwa Podkarpackiego, który dotarł do etapu centralnego i zakończył go jako laureat IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły