wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uciekał przed policją motorowerem. Miał aż 3 promile!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec przez funkcjonariuszami z jasielskiej grupy „SPEED”. Okazało się, że ma 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a jego motorower nie posiada aktualnych badań technicznych.

W zeszłą sobotę jasielska drogówka po godz. 17 w miejscowości Potok zauważyła motorowerzystę, który wyjeżdżając z przysklepowego parkingu, skręcił w boczną drogę. Policjanci postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Jadąc za nim, dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy mężczyzna zauważył błysk niebieskich świateł i usłyszał sygnały dźwiękowe, natychmiast przyśpieszył.  

Z uwagi na grząski teren i utrudnione poruszanie się radiowozem, policjanci zrezygnowali z dalszej jazdy za jednośladem. Pojechali jednak do miejsca zamieszkania właściciela motoroweru. Po kilkunastu minutach, uciekinier przyjechał na swoją posesję. Mieszkaniec gminy Jedlicze przyznał się mundurowym, że uciekał. Jak oświadczył, pił wcześniej alkohol i bał się konsekwencji. Do sklepu przyjechał, ponieważ zabrakło mu w domu alkoholu.

KPP w Jaśle

Policyjny alkomat wskazał 3 promile alkoholu w organizmie 33-latka. Dodatkowo, jednoślad, którym kierował nie był ubezpieczony oraz nie posiadał ważnych badań technicznych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna będzie teraz odpowiadał przed krośnieńskim sądem.

Tego samego dnia, w Moderówce, jasielscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Mężczyzna prowadził pojazd mając ponad 0,3 promila. Funkcjonariusze zatrzymali 43-latkowi prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły