wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Uchwyty do butli gazowych: skutecznie chronią przed ryzykiem transportowym

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Transport butli gazowych powinien odbywać się w odpowiednich warunkach. Aby zredukować tzw. ryzyko transportowe, konieczne jest zastosowanie odpowiednich uchwytów. Dzięki nim można zadbać o bezpieczny dowóz niebezpiecznych ładunków do celu.

Czym grozi przewóz butli gazowych bez zabezpieczenia?

Przewóz ładunków jak butle napełnione gazem musi odbywać się zgodnie z przepisami o transporcie drogowym.

Szczególne znaczenie ma właściwe zabezpieczenie ładunków tego typu, ponieważ bez właściwej ochrony są one narażone na poważne uszkodzenie, co może prowadzić nawet do wycieku gazu i wybuchu.

Osoba transportująca butle gazowe bez odpowiedniego zabezpieczenia naraża się również na nałożenie kary przez służby, które wykryją, że ładunki nie są transportowane prawidłowo.

Jak poprawnie przewozić butle gazowe?

Właściwy przewóz butli gazowych ma duże znaczenie w wielu pojazdach. Są one stosowane między innymi:

  • w samochodach transportujących butle gazowe, na przykład w branży transportowej, budowlanej, rolniczej, ogrodniczej, w pojazdach komunalnych
  • w samochodach służb ratunkowych
  • w kamperach, przyczepach kampingowych

Transport butli gazowych powinien odbywać się w odpowiednich warunkach, aby podczas przewozu znajdowały się one w stałej, stabilnej pozycji i nie były narażone na przewracanie się, obijanie, poruszanie się po pojeździe czy naczepie pojazdu.

Aby zapobiec powyższym ryzykom, należy zastosować odpowiedni uchwyt do butli – http://www.orfemet.pl/mocowania-do-wozkow/uchwyty-do-wozkow/ Dzięki niemu można ustabilizować jej pozycję.

Jak dobrać odpowiednie uchwyty do butli gazowych?

W sprzedaży znajdują się różne uchwyty do butli gazowych, dlatego duże znaczenie ma wybór odpowiedniego typu produktu, który będzie dopasowany do rodzaju butli oraz miejsca jej transportowania czy przechowywania.

Do dyspozycji są uchwyty do butli wykorzystujące szyny mocujące, do których dopina się pasy mocujące z tkaniny – mają one opcję regulacji, dlatego można dopasować je do ich gabarytów. Dostępne są także metalowe uchwyty do butli gazowych różnych typów, między innymi typu 00/10, 20/50, 22/33.

Przy wyborze odpowiednich uchwytów do butli gazowych należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Najlepiej zdecydować się na uchwyty z bezpieczeństwem potwierdzonym odpowiednimi certyfikatami, między innymi TÜV według Rozporządzenia o materiałach niebezpiecznych w transporcie drogowym (GGVS).

Z dostępnymi wariantami uchwytów do butli gazowych można zapoznać się bliżej już teraz na stronach internetowych ich producentów oraz sklepów. Zamówienie na uchwyt do butli gazowej można złożyć również online w sklepach dostarczających zabezpieczenia ładunków.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły