wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Twórcza rozrywka dla każdego podczas ferii w MDK w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

O czas wolny dzieci, młodzieży i dorosłych podczas tegorocznej przerwy zimowej w nauce, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zadbał proponując udział w 12 formach warsztatów artystycznych, zajęciach sportowych, spektaklu i koncercie karnawałowym, które skupiły ponad 350 uczestników z Jasła i powiatu jasielskiego.

Trochę starsze dzieci (w wieku 7 – 11 lat) wzięły udział w półkolonii „Kalejdoskop zimowy” i podczas 5-dniowych zajęć przez 8 godzin dziennie spędzały czas na warsztatach, zajęciach integracyjnych i wycieczkach (m.in. do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych i FlyParku w Rzeszowie). Ta grupa wiekowa uczestniczyła także licznie w pozostałych propozycjach, m.in. w warsztatach malowania na szkle witrażowym, warsztatach gry na keyboardzie i saksofonie, warsztatach rękodzieła artystycznego (bransoletki makramowe z koralikami), warsztatach szycia maskotek i obrazków na tamborku. Uczestnicy zajęć stałych Młodzieżowego Domu Kultury również podczas ferii chętnie odwiedzali placówkę i wzięli udział w specjalnie zorganizowanych zajęciach tanecznych, fotografii tradycyjnej, 4-dniowym obozie gimnastycznym oraz w Feryjnym Turnieju Szachowym.

Wśród propozycji dla młodzieży znalazły się warsztaty teatralne z improwizacji aktorskiej oraz warsztaty psychoedukacyjne pt. „Samoakceptacja – jak to jest z wiarą w siebie”. Dorośli natomiast mogli swój wolny czas spędzić miło i pożytecznie na zajęciach z rękodzieła artystycznego (kartki w technice pergaminowej) oraz wysłuchać żywiołowego koncertu karnawałowego w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK.

Najmłodsi w wieku od 3 do 6 lat wzięli udział w zajęciach ogólnorozwojowych, podczas których wykonywali doświadczenia i prace plastyczne oraz uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Dla tej grupy wiekowej odbył się także spektakl lalkowy o dwóch misiach i złym lisie pt. „Tymoteusz Rymcimci” w wykonaniu Teatru Nemno.

Współorganizatorami ferii w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle byli Powiat Jasielski i Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS.

ŹródłoMDK w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły