wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę „zachodniej obwodnicy Jasła” w ciągu dk 73

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jest szansa, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na realizację tzw. „zachodniej obwodnicy Jasła” w systemie zaprojektuj – wybuduj (P&B). Trwają uzgodnienia programu funkcjonalno-użytkowego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku podpisana zostanie umowa z wykonawcą na realizację tzw. „zachodniej obwodnicy Jasła” w systemie zaprojektuj – wybuduj. Sprawy związane z koncepcją programową są na końcowym etapie – trwa weryfikacja poprawności wprowadzonych korekt Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI).

W związku ze wzrostem kosztów realizacji inwestycji GDDKiA przedłożyła Ministrowi Infrastruktury aneks do Programu Inwestycji. Po jego zatwierdzeniu ogłoszony zostanie przetarg na realizacje tej niezwykle potrzebnej dla Jasła i powiatu jasielskiego inwestycji.

Przypominamy, że przygotowania do budowy „zachodniej obwodnicy Jasła” trwają od 2016 roku. Inwestycja ta została ujęta w programie „stu obwodnic” na lata 2020 – 2030. Zakłada ona budowę drogi klasy GP o długości ok. 9,1 km. Rozbudowany zostanie obecny odcinek drogi krajowej nr 73 (2,5 km), a pozostała część obwodnicy (6,6-kilometrowy odcinek) zostanie poprowadzona nowym śladem.

Powstanie odwodnienie, wybudowane zostaną przepusty drogowe, mosty, przebudowane instalacje, infrastruktura techniczna i oświetlenie. Utworzone zostanie również miejsce do kontroli pojazdów, drogi dojazdowe oraz system zarządzania ruchem.

Zakończenie i oddanie do użytku obwodnicy planowane jest na drugi kwartał 2028 roku.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły