wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Trwają prace termomodernizacyjne w jasielskim „Ekonomiku”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pamiętający czasy PRL-u budynek B Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle poddawany jest gruntownej termomodernizacji. Trwają prace na dachu i przy elewacji budynku. Remont zakończy się w marcu 2024 roku i kosztować będzie ponad 1,7 mln zł. Budynek, który nawiązywał będzie do zabytkowej części szkoły, nie tylko zyska nowy wygląd, ale przede wszystkim będzie energooszczędny.

Termomodernizacja „Ekonomika” rozpoczęła się w maju i potrwa 10 miesięcy. W ramach prac elewacja budynku zostanie ocieplona wełną mineralną, ściany piwnic zaizolowane, a okna i drzwi wymienione na nowe. Obecny stropodach zastąpiony będzie dachem o konstrukcji drewnianej z pokryciem dachówką ceramiczną na dachu stromym, a blachą tytanowo-cynkową na pozostałej części dachu. Ponadto na płaskiej jego części zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. W budynku pojawi się również instalacja rekuperatorów, a grzejniki żeberkowe żeliwne zostaną wymienione na panelowe.

Trwają prace termomodernzacyjne w jasielskim „Ekonomiku”
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Architektura przebudowanego budynku będzie nawiązywała do zabytkowej zabudowy szkoły i zostanie podkreślona poprzez oświetlenie ledowe zamontowane na elewacji.

Trwają prace termomodernzacyjne w jasielskim „Ekonomiku”
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Koszt realizacji inwestycji to 1 751 669 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 1 350 000 zł. Pozostałe środki, tj. 401 668 zł pochodzić będą z budżetu powiatu.

Wykonawcą prac jest firma Usługi Budowlane – Romex Roman Zawitkowski z Jarosławia.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły