wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Trudna sprawa rozwodowa? Potrzebujesz dobrego prawnika. Oto dlaczego…

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Sprawy rozwodowe dotyczą prawnego uregulowania kwestii związanych z zakończeniem małżeństwa – podziału majątku, spraw związanych z dziećmi, tj. alimentów, władzy rodzicielskiej, ustalenia kontaktów, alimentów od małżonka, zajmowania wspólnej nieruchomości. Postępowanie rozwodowe, co do zasady, można, oczywiście, przeprowadzić samodzielnie. Jednak często jest to proces na tyle złożony, że wymaga nie tylko wiedzy prawniczej, ale także umiejętności komunikacyjnych, doświadczenia, zatem profesjonalna pomoc prawna wydaje się tutaj nieodzowna. Jeżeli myślisz o złożeniu pozwu rozwodowego, zdaj się na doświadczonego adwokata.

Postępowanie rozwodowe pod czujnym okiem profesjonalisty

Bez względu na to, na jakim etapie przygotowań do sprawy rozwodowej jesteś, potrzebujesz zarówno odpowiedniego wsparcia mentalnego, jak i profesjonalnej pomocy prawnej. Adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych jest najodpowiedniejszą w tych obszarach osobą, która będzie Cię reprezentować i zadba o korzystny wyrok orzekający rozwód, a także o dobro wspólnych dzieci.

Warto zgłosić się do prawnika jeszcze przed złożeniem pozwu rozwodowego w sądzie. Do adwokata warto się zwrócić również, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie swojej sprawy rozwodowej, czyli jeżeli zastanawiasz się np.:

 • czy w Twoim przypadku doszło do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego,
 • jaki wariant sprawowania władzy rodzicielskiej będzie w Twojej sytuacji najlepszy,
 • co składa się na alimenty,
 • jakie są szanse uzyskania rozwodu z wyłącznej winy współmałżonka.

Sprawy rozwodowe wymagają obecności i interwencji adwokata z kilku istotnych powodów:

 1. Doradztwo prawne – adwokat lub radca prawny dysponuje szeroką wiedzą prawniczą, która jest niezbędna do zrozumienia skomplikowanych przepisów dotyczących postępowań rozwodowych i związanych z nimi kwestii prawnych. Pomaga Klientowi zrozumieć swoje prawa i obowiązki, a także doradza mu w sprawach związanych z rozwodem.
 2. Przygotowanie dokumentów – adwokat lub radca prawny pomaga klientowi w przygotowaniu wszelkich dokumentów niezbędnych do złożenia pozwu rozwodowego i innych formalności.
 3. Reprezentacja w sądzie – jeżeli nie można osiągnąć porozumienia, adwokat lub radca prawny reprezentuje Klienta w sądzie.
 4. Pomoc w negocjacjach – prawnik zapewnia pomoc stronie w negocjowaniu porozumienia pozwalającego na polubowne zakończenie sprawy rozwodowej, co może przyczynić się do uniknięcia długotrwałego i kosztownego procesu sądowego.

Następstwa związane z orzeczeniem rozwodu, które doświadczony adwokat lub radca prawny może pomóc uregulować, to:

 • alimenty,
 • władza rodzicielska,
 • miejsce zamieszkania małoletnich dzieci,
 • kontakty z dziećmi,
 • problem zajmowania wspólnego mieszkania.

Warto zaznaczyć, że adwokat lub radca prawny zajmujący się Twoją sprawą rozwodową będzie nie tylko źródłem niezbędnej pomocy prawnej, ale również zapewni Ci wsparcie emocjonalne w tym trudnym okresie życia. Dlatego też profesjonalna pomoc adwokata lub radca prawnego jest tak ważna, aby zapewnić sprawiedliwe i skuteczne rozwiązanie sprawy rozwodowej.

Praktyczne i sprawne doradztwo prawne

Szukasz sprawdzonego i doświadczonego prawnika specjalizującego się w sprawach rodzinnych, sprawach o rozwód? LEGAL.F KANCELARIA z Rzeszowa, radca prawny Paulina Fiejdasz to wieloletnia praktyka w dziedzinie prawa rodzinnego i opiekuńczego, w tym także w trudnych spraw rozwodowych.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły