wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Trener kadry narodowej judo z wizytą w Jaśle

W dniach 12-13.10.2018 w Jaśle gościł Kotaro Sasaki, trener judo z dalekiego Kraju Kwitnącej Wiśni, który prowadził zajęcia z judokami z całego Podkarpacia. Przyjechał on do Jasła na zaproszenie Podkarpackiego Okręgowego Związku Judo i Akademii Sportów Walki Judo-Jasło.

Trener kadry narodowej judo z wizytą w Jaśle Trener kadry narodowej judo z wizytą w Jaśle

Kotaro Sasaki ukończył licencjat na Uniwersytecie Tokai niedaleko Tokio. Był mistrzem prowincji i okręgu, a także w szczytowym okresie kariery trzecim najlepszym zawodnikiem w Japonii w swojej kategorii wagowej. Obecnie spore sukcesy odnosi jego siostra i brat. Rekomendowany przez słynnego Yasuhiro Yamashitę, najlepszego zawodnika w Japonii i obecnego trenera kadry narodowej tego kraju, Kotaro przyleciał do naszego kraju, by wesprzeć swym trenerskim doświadczeniem naszą młodzież przygotowującą się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów Młodszych, których Polska będzie organizatorem.

Trener kadry narodowej judo z wizytą w Jaśle Trener kadry narodowej judo z wizytą w Jaśle

Na jasielskich matach trener Kotaro Sasaki poprowadził dwudniowe seminarium szkoleniowe dla trenerów i zawodników z wszystkich podkarpackich klubów. W piątek tj. 12.10.2018 podczas uroczystego rozpoczęcia obecni byli: Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Dyrektor MOSiR Tadeusz Baniak , Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związki Judo Przemysław Czarnecki i Prezes UKS Akademia Sportów Walki Celina Nocula.

Trener kadry narodowej judo z wizytą w Jaśle Trener kadry narodowej judo z wizytą w Jaśle

Podczas oficjalnego powitania i otwarcia seminarium miała miejsce miła uroczystość podczas której, Polski Związek Judo nadał Honorowy Czarny Pas za zaangażowanie i wkład w rozwój Polskiego Judo. Honorowy czarny pas z rąk Kotaro Sasaki i Celiny Noculi odebrał Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian i Dyrektor MOSiR w Jaśle Tadeusz Baniak. Po części oficjalnej rozpoczął się pierwszy etap szkolenia gdzie zawodnicy i trenerzy szlifowali pod czujnym okiem trenera Kotaro taktykę i technikę oraz walkę o uchwyt.

Trener kadry narodowej judo z wizytą w Jaśle

Mamy nadzieje że przekazana wiedza i doświadczenie przyniesie efekty i przyczyni się do jeszcze lepszej promocji Judo jak i reprezentowania naszego Jasła w którym, jest najlepszy klimat do sportu.

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments