wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

To już pewne! Premier zapowiedział nowe obostrzenia na święta

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już niedługo zostaną przedstawione nowe obostrzenia epidemiczne.

Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron – zapowiedział dzisiaj premier. Nowe obostrzenia mają być już przygotowywane i teraz czekamy na ujawnienie szczegółów.

Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Premier zaakcentował konieczność wzmocnienia mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach. Mówił także o zwiększeniu obostrzeń dla niezaszczepionych.

Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa Omikron, który pewnie już jest w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki

Świąteczne obostrzenia mają być odpowiedzią na nową mutację omikron, która najprawdopodobniej została przeniesiona z Afryki do Europy.

We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze – przekonywał premier.

Według premiera mamy obecnie do czynienia z bardzo dużą ilością zgonów, zwłaszcza wśród osób niezaszczepionych. Uważa, że wariant mutacji omikron COViD-19 zapewne jest już w Polsce, nie ma co się oszukiwać. Niebawem pewnie będzie zidentyfikowany.

Jak podaje portal medonet.pl wariant Omikron to nowa odmiana koronawirusa, którą wykryto po raz pierwszy 11 listopada w Botswanie. W krótkim czasie nowe zachorowania stwierdzono m.in. w RPA, Hongkongu, Izraelu, Belgii i Wielkiej Brytanii. Przypominamy, że osoby niezaszczepione i nie mające paszportu covidowego nie mogą swobodne podróżować, więc nie mogą być odpowiedzialne za transmisję wirusa.

Czy tym razem obostrzenia przyniosą zamierzony skutek?

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły