wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Termomodernizacja Domu Dziecka w Kołaczycach, „Chemika” i II LO w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ramach zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Jasielskiego” w trzech obiektach, tj. w Domu Dziecka w Kołaczycach, w „Chemiku” oraz w II LO w Jaśle wykonano prace termomodernizacyjne, zmierzające do zredukowania zużycia energii cieplnej i elektrycznej, związanej z ich użytkowaniem. Poprawiła się także ich estetyka.

Dzisiaj, 2 czerwca, oficjalnie oddano do użytkowania trzy budynki, które zostały poddane termomodernizacji.

Zadanie to zostało podzielone na trzy części.

Termomodernizacja Domu Dziecka w Kołaczycach, „Chemika” i II LO w Jaśle
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pierwsza część dotyczyła Domu Dziecka w Kołaczycach, którego estetyka uległa znacznej poprawie. W ramach prac docieplono ściany zewnętrzne i poddasze oraz wykonano elewację budynku. Wymieniona została również stolarka okienna i drzwi wewnętrzne. Zaizolowano piwnice, a wokół budynku powstał drenaż i opaska z kostki brukowej. Wyremontowano również schody prowadzące do budynku, a na dachu zamontowano fotowoltaikę.

Termomodernizacja Domu Dziecka w Kołaczycach, „Chemika” i II LO w Jaśle
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Część druga to termomodernizacja Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, a trzecia – termomodernizacja II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Tutaj zakres prac obejmował m.in. docieplenie dachów i montaż nowych rynien oraz wymianę opraw świetlnych na LED. Istotnym elementem inwestycji był również montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z osprzętowaniem na dachach budynków, co pozwoli obniżyć koszty zakupu energii elektrycznej i cieplnej.

Termomodernizacja Domu Dziecka w Kołaczycach, „Chemika” i II LO w Jaśle
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

– Dzisiaj, mimo iż znajdujemy się przed Domem Dziecka w Kołaczycach, to w zasadzie oddajemy do użytkowania trzy obiekty. Inwestycję zrealizowano w ramach programu „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Jasielskiego”, za łączną kwotę prawie 2,5 mln zł, przy 90 procentach dofinansowania ze środków rządowych z „Polskiego Ładu” – za co bardzo dziękujemy polskiemu rządowi – a 10 procent to są środki Powiatu Jasielskiego. W tym miejscu chciałbym również podziękować naszym radnym powiatowym i całemu Zarządowi. Dzięki tym działaniom udało się poprawić efektywność energetyczną w trzech budynkach, czyli w II Liceum Ogólnokształcącym, w budynku Zespołu Szkół Nr 3 oraz w budynku przed którym się znajdujemy, czyli w Domu Dziecka w Kołaczycach. (…) Wszystko po to, żebyśmy mogli oszczędzać, żebyśmy mogli tworzyć systemy inteligentne. – mówił podczas uroczystego oddania inwestycji Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Termomodernizacja Domu Dziecka w Kołaczycach, „Chemika” i II LO w Jaśle
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Starosta podkreślił również, że przebudowa budynku w Kołaczycach miała na celu stworzenie przebywającym tu dzieciom miejsca, gdzie czułyby się bezpiecznie i komfortowo, jak w domu rodzinnym:

Chcielibyśmy, by Dom Dziecka w Kołaczycach służył dzieciom, żeby poprzez swoją estetykę przypominał bardziej dom niż placówkę. Z okazji Dnia Dziecka, który był obchodzony wczoraj, życzę aby w tym domu działo się jak najlepiej, żeby stworzyć namiastkę domu rodzinnego

mówił Starosta Adam Pawluś

Dzięki przeprowadzeniu termomodernizacji wraz z budową inteligentnych systemów energii, znacznie poprawi się efektywność energetyczna w tych trzech budynkach należących do Powiatu Jasielskiego. Pozwoli to nie tylko obniżyć wysokość rachunków, ale przede wszystkim budynki te zostały doprowadzone do standardu energetycznego „pasywnego” lub „prawie zeroemisyjnego”.

Wartość inwestycji to 2 443 954 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 191 913 zł (90 procent wartości robót budowlanych). Wkład własny powiatu to 252 041 zł

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły