wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Targi Europy Karpat w Trzcinicy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Rada Powiatu w Jaśle podjęła uchwałę o utworzeniu w Trzcinicy „Targów Europy Karpat”. W ten sposób powstanie miejsce, gdzie rolnicy i twórcy żywności z regionu będą mogli prowadzić sprzedaż bezpośrednią wytworzonych przez siebie produktów.

Podczas Sesji Rady Powiatu w Jaśle, w dniu 21 lipca 2022 r., radni powiatowi, poprzez zmianę uchwały budżetowej, podjęli decyzję o utworzeniu nowego zadania inwestycyjnego pn. „Targi Europy Karpat”.

Wynika to z faktu, iż Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zgodnie z uchwałą Rady, w ramach realizacji zadania pn. „Targi Europy Karpat” do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego złożony zostanie wniosek „Rewitalizacja budynku w miejscowości Trzcinica z przeznaczeniem na targowisko i na cele promocji lokalnych produktów”.

Przedsięwzięcie realizowane będzie na terenie dawnej zabudowy dworsko-parkowej, położonej w miejscowości Trzcinica. Budynek dawnej stajni dworskiej zostanie przebudowany na halę targową z zapleczem socjalno-biurowym. Pozwoli to stworzyć odpowiednie warunki sprzedaży bezpośredniej lokalnym producentom produktów ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych, z pominięciem łańcucha dostaw. – Bezpośrednie nabycie produktów od producenta, ale i przetwórcy spowoduje, że konsumenci otrzymają produkty o lepszych walorach smakowych, z gwarancją świeżości oraz w lepszej cenie. – mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Powiat prowadzi rozmowy z Wójtem Gminy Jasło w sprawie współpracy przy realizacji tego zadania.   

Wartość dofinansowania wynosi do miliona złotych. Inwestycja ta będzie realizowana pod warunkiem uzyskania dotacji z PROW.

ŹródłoSP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
iza
26 lipca, 2022 20:32

Fatalne miejsce. To powinno być targowisko na co dzień a nie tylko na festyny.
Kto będzie jeździł tam na zakupy ?
Chyba Pawluś w drodze do swojego domu w Przysieczkach

- Reklama -

Ostatnie artykuły