wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Szybka gotówka – jak to działa?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Chwilówki i szybkie pożyczki cieszą się coraz większą popularnością – rynek ten rośnie w tempie nawet kilku procent rocznie. Polacy pokochali wygodę tego rozwiązania, ponieważ dzięki nim mogą mieć dodatkowe pieniądze na dowolny cel nawet w kilkanaście minut. Dowiedz się, dla kogo jest szybka gotówka i jak spłacić takie zobowiązanie.

Szybka gotówka w 15 minut – dla kogo?

Instytucje pozabankowe mają znacznie mniejsze wymagania wobec swoich klientów niż banki. O szybką pożyczką może wnioskować w zasadzie każdy. Wystarczy, że spełni kilka podstawowych wymogów. Zaliczyć do nich można:

  • ukończenie 18 lat,
  • posiada polskie obywatelstwo,
  • mieszka na terenie Polski,
  • ma stabilne źródło dochodu,
  • posiada aktywne konto w banku,
  • posiada ważny dokument tożsamości.

Osoba starająca się o szybką pożyczkę nie musi również posiadać zdolność kredytową. Warto jednak wiedzieć, żę część instytucji pozabankowych odrzuca wnioski osób mających zadłużenie w bazach.

Zalety szybkiej gotówki przez internet

Szybkie pożyczki cieszą się coraz większą popularnością. Nie może to dziwić, ponieważ rozwiązania to ma ogromną liczbę zalet. Jest to przede wszystkim niewielka ilość formalności, którą klient musi spełnić – nie musi on przedstawiać dokumentów ani zaświadczeń potwierdzających jego miejsce zatrudnienia. Dodatkowo sama procedura wnioskowania jest krótka i przejrzysta, a co najważniejsze z punktu widzenia klienta, pieniądze szybko trafiają na konto.

Niewątpliwą zaletą szybkich pożyczek przez internet jest fakt, że wszystkie procedury można załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy mieć komputer lub smartfon z dostępem do internetu, by złożyć wniosek. To znaczna oszczędność czasu.

Jak spłacić szybką pożyczkę?

Pożyczkę można spłacić na dwa sposoby. W przypadku chwilówek na uregulowanie zobowiązania mamy najczęściej od 30 do 60 dni. W tym terminie musimy przelać całą kwotę –  jeśli to zrobisz, nie tylko pozbędziesz się zobowiązania, ale również dołożysz pozytywną cegiełkę do swojej historii kredytowej.

Drugim wariantem jest spłata pożyczki w ratach. To opcja, którą warto wybrać w przypadku większej kwoty zobowiązania. Wówczas w wyznaczonym terminie musisz przelać ustaloną kwotę – najczęściej będzie to raz w miesiącu, ale część firm oferuje możliwość spłaty raty raz na kwartał.

Dodatkowo większość firm pożyczkowych oferuje możliwość przesunięcia terminu spłaty. Za niewielką opłatą można zyskać kilka dodatkowych dni na zgromadzenie wymaganej kwoty, bez negatywnego wpływu na zdolność kredytową.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły