wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Szpital Specjalistyczny w Jaśle ma nowy laser do zabiegów urologicznych

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powiat Jasielski sfinansował zakup lasera do zabiegów urologicznych dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Środki na ten cel pochodziły ze sprzedaży działek w Przysiekach. Nowy specjalistyczny sprzęt znacznie poszerzy zakres świadczeń udzielanych przez jasielski szpital.

Zakupiony laser będzie wykorzystywany do zabiegów urologicznych na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologicznym. Pozwoli na małoinwazyjne leczenie schorzeń urologicznych, kamicy układu moczowego, niezależnie od składu chemicznego kamieni, nacinanie zwężeń dróg moczowych oraz do ablacji powierzchniowych nowotworów dróg moczowych.

Koszt zakupu lasera dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wyniósł 98 tys. zł, a środki na ten cel pochodziły ze sprzedaży części działek stanowiących mienie Powiatu Jasielskiego w miejscowości Przysieki. Dzięki zakupionemu laserowi w jasielskim szpitalu już w 2023 r. wykonywane będą procedury urologiczne, które nie były dotychczas realizowane, a ich wykonywanie będzie bezpieczne i mało inwazyjne.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle ma nowy laser do zabiegów urologicznych

– Laser do zabiegów urologicznych pozwoli na wykonywanie zabiegów chorób urologicznych w sposób mało inwazyjny. W jasielskim szpitalu mamy jednego specjalistę z zakresu urologii, który już przyjmuje w przychodni i od nowego roku będzie wykonywał zabiegi na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologicznym. To jest zaczyn. Mam nadzieję, że kiedyś ta działalność urologiczna się rozszerzy i że stanie się działalnością samodzielną. W naszym powiecie zapotrzebowanie na leczenie chorób urologicznych jest duże i w tej chwili korzystamy z lekarzy i Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie, ale część z tych zabiegów będzie można wykonywać tu w Jaśle. Droga od pacjenta do lekarza znacznie się skróci – mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle ma nowy laser do zabiegów urologicznych

Powiat dofinansował również zakup cystoskopu wraz z oprzyrządowaniem, który będzie dostarczony jeszcze przed końcem 2022 roku. W sumie wartość całego dofinansowania wynosi 120 tys. zł.

Starosta przypomniał, że niedawno Powiat Jasielski sfinansował remont oddziału chirurgii, za kwotę ponad 6 mln zł, a obecnie trwa budowa nowej siedziby oddziału psychiatrycznego (wartość inwestycji to około 20 mln zł).

Szpital Specjalistyczny w Jaśle ma nowy laser do zabiegów urologicznych

Przy prezentacji lasera byli obecni: Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Beata Trzop – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Zbigniew Betlej – Zastępca Dyrektora ds. finansowych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Dariusz Kowalski – Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, dr n. med. Szymon Niemiec – Kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologicznym, lek. Marek Barański, lek. Mateusz Borek.

Powiat Jasielski posiada jeszcze inne działki na sprzedaż w miejscowości Przysieki. Jedna z nich, o powierzchni ok. 0,7 ha, jest przeznaczona pod działalność gospodarczą, a pozostałe 23 – to działki budowlane o powierzchni ok. 10 arów. Przetarg na ich sprzedaż odbędzie się 17 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Jaśle.

Dochód ze sprzedaży tych nieruchomości trafi do budżetu powiatu i zostanie wydatkowany na inne inwestycje w naszym powiecie.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły