wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Symulator księdza – nowa gra polskiego studia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jeśli ktoś zastanawiał się jak to jest być księdzem, to teraz może się o tym łatwo przekonać. Polskie studio Asmodev wypuściło demonstracyjną wersję gry Priest Simulator, w której wcielając się w księdza odprawiamy msze, udzielamy sakramentów a nawet egzorcyzmujemy opętanych.

Gra przenosi nas na wieś gdzie jako ksiądz możemy budować swoją pozycję i reputację. Do naszych obowiązków należy odprawianie mszy, głoszenie kazań, udzielanie sakramentów, chodzenie po kolędzie oraz dbanie o kościół, który możemy modernizować dzięki ofiarności parafian. Jak się okazuje życie księdza nie jest wcale takie łatwe i do tego musimy jeszcze egzorcyzmować opętanych, walczyć z sektami i rywalizować z innymi księżmi.

Priest Simulator to dynamiczna gra, w której gracz ma uprzywilejowaną pozycję nad innymi. Ta okoliczność, jak i sama postać głównego bohatera – księdza – może w Polsce wzbudzać pewne kontrowersje, uważamy jednak, że każda grupa zawodowa może stać się bohaterem gier czy na przykład dzieła filmowego. Nie powinniśmy robić z tego tabu, co dobitnie pokazał przykład filmu Kler – mówił Mateusz Zawadzki, Prezes Zarządu Ultimate Games.

Gra nie oferuje świetnej grafiki, ale za to możemy liczyć na oryginalne dialogi i absurdalną fabułę. Najprawdopodobniej zostanie wydana tylko na PC. Daty premiery, która była już kilka razy przesuwana, nie znamy.

Jak powiedział twórca gry, Michał Jodłowiec każdy z nas chciałby być księdzem. Niestety niektórzy nie otrzymali od Boga odpowiedniego powołania albo odpowiedniej płci. Studio Delirma pozwala ludziom spełnić marzenie. Amen.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły