wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Święto Rodziny w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

2 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle, w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyło się Święto Rodziny, czyli obchody Dnia Matki, Dnia Taty i Dnia Dziecka.

Wydarzenie miało miejsce w otoczeniu budynku przedszkola. Przybyli rodzice, rodzeństwo naszych przedszkolaków i dziadkowie. Uroczystość rozpoczęły dyrektor Aleksandra Zajdel- Kijowska i wicedyrektor Aneta Koba witając przybyłych gości, a szczególnie Zastępcę Burmistrza Miasta Jasła Elwirę Musiałowicz-Czech. Pierwszą część wydarzenia stanowiły występy przedszkolaków dedykowane rodzicom.

Specjalnie na tę okazję, każda z grup przygotowała dwa punkty programu: piosenkę i taniec. Repertuar był niezwykle urozmaicony, bo od klasycznych piosenek przedszkolnych, opiewających zalety mamy i taty i wyśpiewanych wyznań „Kocham mamę i tatę”, aż po muzyczne deklaracje „Bo najlepiej jest z rodziną”.

Święto Rodziny w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Jaśle

Szczególnych wrażeń dostarczył zebranym występ Ksawerego, z grupy specjalnej , który brawurowo wykonał utwór Bohemian Rhapsody Freddie Merkurego. Jedna z grup, realizująca Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności, dodatkowo zaprezentowały w języku angielskim utwór „Happy Mothes song”.

Święto Rodziny w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Jaśle

Goście mogli też oglądać przedszkolaków w zróżnicowanych układach tanecznych prezentowanych zarówno do polskich utworów muzyki pop, jak i do zagranicznych utworów muzyki dance, a nawet hitów disco polo. Rodzice i rodzeństwo podziwiali umiejętności przedszkolaków, ich kostiumy i różnorodność repertuaru a swoje zadowolenie wyrażali gromkimi brawami. Każde z dzieci po występie było nagrodzone i obdarowane przez Przewodniczącą Rady Rodziców Magdalenę Jamer słodkim „co nieco”.

Święto Rodziny w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Jaśle

Kolejny etap wydarzenia, to korzystanie z atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci. I tak, na tarasie czekał na dzieci dziecięcy „salon urody”: malowanie twarzy, punkt wykonywania dziecięcych tatuaży, kącik fryzjerski. Chętne dzieci otrzymywały również balonowe cudaki. W ogrodzie był kącik-Zabawy z plastyką, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji: malowanie na szkle, rzucanie gąbkami moczonymi w farbie-fajerwerki, malowanie na folii, malowanie pędzlami, wałeczkami, sprayem, malowanie kredą na sztalugach, malowanie kredą na chodnikach. Młodsi mogli wykazać się wykorzystując w plastyce pieczątki i stemple. Wszyscy uczestnicy tych działań otrzymywali symboliczne nagrody a najbardziej twórcze dzieci mogły liczyć na specjalne pamiątkowe- dyplomy.

Święto Rodziny w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Jaśle

W przerwie rozmaitych aktywności zarówno dzieci, jak i rodzice częstowali się ciastem przygotowanym przez chętnych rodziców z Rady Rodziców. Na parkingu na dzieci czekały wspaniałe motory i chętnie prezentujący je motocykliści. Były tu też ulubione przez dzieci zapiekanki, popcorn i lody. Nasze przedszkolaki mogły też korzystać z dmuchańców i skakańców znajdujących się na boisku przy SP12.

Święto Rodziny, to dla przedszkolaków czas pełen atrakcji i niespodzianek spędzony w gronie rodzinnym, który wzmocni więzi rodzinne i pozostanie na długo w ich pamięci.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły