wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strażacy z Komendy PSP w Jaśle uratowali życie niemowlęciu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Jasła, st. ogn. Turczyk Wojciech i ogn. Bilski Rafał w dniu 9 marca pełnili dyżur na granicy w Budomierzu przewożąc osoby z granicy do punktu recepcyjnego, a następnie do miejsc odpoczynku. Podczas jednego z kursów w porze nocnej, około godziny drugiej, strażacy usłyszeli krzyk matki.

Trzymane przez nią na rękach dziecko przestało oddychać. Strażacy zatrzymali samochód na poboczu. Po ocenie stanu świadomości stwierdzili, że około 5 miesięczne niemowlę nieefektywnie kaszle i zaczyna sinieć. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy zgodnie z procedurą. W trakcie udzielania pomocy niemowlę w pewnym momencie zaczęło płakać, kolejna ocena świadomości potwierdziła, że oddech niemowlaka jest prawidłowy. Niemowlę oddane w ręce matki po chwili się uspokoiło i przestało płakać.

Kobieta nie chciała wezwania pogotowia ratunkowego. Po dojechaniu na miejsce docelowe, dokonano jeszcze raz oceny świadomości niemowlaka. Niemowlę oddychało prawidłowo.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Iva
18 marca, 2022 14:22

Gratulacje dla tych panów! Możemy być dumni z naszej Straży Pożarnej! 💕

- Reklama -

Ostatnie artykuły