wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Stowarzyszenie „Twój potencjał” wspiera dzieci w spektrum autyzmu dogoterapią

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie działające w Jaśle Stowarzyszenie „Twój potencjał” realizuje zadanie „Wspieranie rozwoju dziecka w spektrum autyzmu”.

Celem głównym projektu jest aktywne włączanie 18 dzieci z niepełnosprawnością w spektrum autyzmu w życie społeczne poprzez zwiększenie dostępu do dogoterapii oraz rozwój świadomości i wsparcie emocjonalne rodziców dzieci w procesie opieki i komunikacji z dzieckiem.

Projekt realizowany będzie do 15.12.2023 r., a jego zakres obejmuje przeprowadzenie 24 godzin dogoterapii oraz poradnictwa psychologicznego dla rodziców.

U osób cierpiących na autyzm, zalety dogoterapii są ogromne. Zajęcia z psem motywują dzieci do działania, wspomagają sprawność fizyczną, psychiczną, a także komunikację werbalną, jak i niewerbalną oraz stanowią podstawę do rozwijania relacji interpersonalnych. Dogoterapia wspomaga rozwój mowy, przełamuje lęk, rozwija motorykę dużą i małą, funkcje poznawcze, stymuluje zmysły (m.in. wzrok, słuch, dotyk), ćwiczy koncentrację uwagi i koordynację ruchów oraz orientację przestrzenną, rozwija myślenie przyczynowo- skutkowe, stymuluje pracę mięśni poprzez wykonywanie ćwiczeń ruchowych, buduje poczucie pewności siebie, własnej wartości i bezpieczeństwa, podnosi aktywność, łagodzi stres, rozwija spontaniczną aktywność, motywuje i mobilizuje do podejmowania działań.

Udział dzieci w zajęciach jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły