wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Starosta Jasielski Adam Pawluś spotkał się w Bieszczadach z Premierem Mateuszem Morawieckim

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj w Ustrzykach Dolnych odbyło się spotkanie samorządowców z Podkarpacia z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim. Uczestniczył w nim Starosta Jasielski Adam Pawluś, który podziękował Premierowi za ogromne środki, które trafiły do Powiatu Jasielskiego.

W spotkaniu z Premierem Mateuszem Morawieckim uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich: Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki i Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, starostowie z Podkarpacia oraz samorządowcy z powiatów bieszczadzkich.

W słowach skierowanych do samorządowców Premier mówił głównie o zrównoważonym rozwoju, podkreślając konieczność wspierania samorządów, które nie miały do tej pory możliwości realizacji dużych zadań inwestycyjnych.

Z kolei Starosta Adam Pawluś dziękował za środki, które trafiły do Powiatu Jasielskiego. Mówił także o problemach związanych z realizacją programu Polski Ład, w szczególności o dostawach autobusów dla Powiatowo – Gminnego Związku Komunikacyjnego Jasiel. Wspomniał również o konieczności utworzenia linii kolejowej Nr 166 Dębica – Jasło, która pozwoli znacznie skrócić czas przejazdu do Rzeszowa, Krakowa i dalej do innych miast w centralnej Polsce i w Europie. Jej budowa ma kluczowe znaczenie dla rozwoju nie tylko Powiatu Jasielskiego, ale także Bieszczad i południowo-zachodniej części Podkarpacia.

Na pamiątkę spotkania Starosta przekazał Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu obraz Matki Boskiej Saletyńskiej, patronki dębowieckiego sanktuarium, z prośbą o opiekę i  błogosławieństwo przy podejmowaniu trudnych i odpowiedzialnych dla Polski decyzji.

ŹródłoSP w Jaśle
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły