wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował Poseł Marii Kurowskiej za pomoc w pozyskaniu środków z Funduszu Leśnego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W środę, 27 marca, uroczyście podsumowano modernizację trzech dróg powiatowych współfinansowanych z Funduszu Leśnego, tj. drogi Osobnica – Dębowiec, Jasło – Łajsce – Zręcin i Jasło – Błażkowa – Jodłowa. Starosta Adam Pawluś podziękował Poseł Marii Kurowskiej za pomoc w uzyskaniu ponad 3,6 mln dofinansowania na realizacje tych zadań. W sumie, w latach 2022 – 2023 do Powiatu trafiło ponad 5,3 mln zł z tego funduszu.

Dzięki dobrej współpracy samorządu Powiatu Jasielskiego z Lasami Państwowymi w ubiegłym roku udało się zrealizować trzy ważne inwestycje na drogach powiatowych.

Wyremontowano kilometrowy odcinek drogi powiatowej Nr 1873R Osobnica – Dębowiec w Łazach Dębowieckich i Dębowcu.  

Wartość zadania to 1 451 301 zł. Dofinansowanie ze środków Lasów Państwowych wynosiło 1 160 461 zł, dotacja Gminy Dębowiec – 102 650 zł, a wkład własny Powiatu Jasielskiego – 188 190 zł.

Kolejnym współfinansowanym zadaniem była rozbiórka mostu i budowa nowego przepustu w ciągu drogi powiatowej Nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin w km 4+547 w miejscowości Czeluśnica.

Wartość zadania to 1 489 483  zł, przy dofinansowaniu ze środków Lasów Państwowych  w wysokości 880 000 zł i dotacji Gminy Tarnowiec – 250 000 zł. Wkład własny Powiatu Jasielskiego to 359 483 zł.

Trzecia zrealizowana inwestycja to remont drogi powiatowej Nr 1313 R Jasło – Błażkowa – Jodłowa na długości 1,2 km, w miejscowości Błażkowa.

Wartość robót to 2 023 646 zł. Dofinansowanie ze środków Lasów Państwowych – 1 598 740 zł, dotacja Gminy Brzyska – 275 092 zł. Wkład własny Powiatu to 149 813 zł.

Łączny koszt dofinansowania przez Lasy Państwowe powyższych zadań to 3 639 201 zł.

Maria Kurowska
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Podczas uroczystego podsumowania inwestycji, które miało miejsce na moście w Czeluśnicy, Starosta Jasielski podziękował Poseł Marii Kurowskiej za pomoc w uzyskaniu dofinansowania, wręczając jej pamiątkowy grawerton:

W imieniu Zarządu Powiatu, całej społeczności powiatu jasielskiego oraz swoim własnym serdecznie dziękuję Poseł Marii Kurowskiej, która przyczyniła się do pozyskania środków z Funduszu Leśnego, na realizację tych niezwykle ważnych inwestycji, przyczyniając się do rozwoju „naszej małej jasielskiej ojczyzny” 

– mówił starosta

Poseł Maria Kurowska podziękowała Staroście Adamowi Pawlusiowi za jego aktywność i dobrą współpracę, dzięki której do powiatu mogły trafić tak duże środki z Funduszu Leśnego. Podkreśliła również, że uroczystość ta jest też swoistym podsumowaniem kadencji Starosty, który bez wątpienia jest najskuteczniejszym starostą w historii Powiatu Jasielskiego. Dodała, że sięgał on po środki zewnętrzne ze wszystkich dostępnych źródeł, aby powiat jasielski się rozwijał. Na koniec życzyła Staroście oraz całemu Zarządowi Powiatu dalszej, owocnej współpracy.

W latach 2022 – 2023 do powiatu trafiło ponad 5,3 mln zł z Funduszu Leśnego, dzięki którym zrealizowano zadania za ponad 7,2 mln zł.

Przypominamy, że w 2022 roku, przy dofinansowaniu z Funduszu Leśnego wyremontowano dwie drogi powiatowe: Jasło – Błażkowa – Jodłowa w miejscowości Dąbrówka i Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok w Potakówce oraz wyremontowano most na drodze powiatowej Krempna – Żydowskie – Grab.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły