wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Starosta Adam Pawluś zwrócił się do europosła Bogdana Rzońcy z prośbą o pomoc. Poseł napisał do premiera Morawickiego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jakiś czas temu wspominaliśmy, że Poseł do PE Bogdan Rzońca zwrócił się z prośbą do Premiera Mateusza Morawieckiego o wsparcie i pomoc w realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Etap I – Odział Psychiatryczny z Poradniami”. Tym razem Bogdan Rzońca wpiera pozyskanie aparatu do tomografii komputerowej dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. 

Poniżej przedstawiamy treść pisma europosła Bogdana Rzońcy do premiera Mateusza Morawieckiego:

W dniu 23 listopada bieżącego roku, do mojego biura poselskiego w Jaśle wpłynęło pismo od Pana Adama Pawlusia – Starosty Jasielskiego, informujące o konieczności pozyskania aparatu tomografii komputerowej dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. 

Po szczegółowym zapoznaniu się z treścią pisma pozwoliłem sobie zwrócić się do Pana Premiera  z prośbą o pomoc w pozyskaniu w/w sprzętu.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle jest jedyną placówką na terenie powiatu jasielskiego, która od początku swego istnienia, a w obecnej sytuacji epidemiologicznej, w sposób szczególny pozostaje w gotowości świadczenia profesjonalnych usług medycznych dla pacjentów powiatu  jasielskiego i okolic. Placówka obecnie utrzymuje 91 łóżek dla pacjentów zakażonych Sars-Cov-2.

W ostatnim czasie liczba pacjentów, również covidowych, wymagających diagnostyki tomografem komputerowym sukcesywnie wzrasta. Jasielski szpital posiada aparat tomografii komputerowej, który jest nieustannie użytkowany od 2012 r. Ze względu na intensywną eksploatację ulega licznym i kosztownym awariom. Pozyskanie nowego sprzętu z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych znacznie skróciłoby czas oczekiwania pacjentów na badania diagnostyczne TK.

Mając na uwadze dobro beneficjentów, udzielam poparcia w staraniach Pana Starosty o pozyskanie sprzętu medycznego. Jest niezbędny w diagnostyce tomografii komputerowej pacjentów przebywających w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle.

W związku z powyższym, uprzejmie proszę Pana Premiera o wsparcie w przedmiotowej sprawie.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
paweł
3 grudnia, 2021 22:27

Po owocach ich poznacie. To wystarczy

Andrzej Lechowski
4 grudnia, 2021 17:56
- Reklama -

Ostatnie artykuły