Spotkanie ze Sztywnym Palem Azji

1
Spotkanie ze Sztywnym Palem Azji

Znakomita forma wykonawcza artystów połączona z żywiołową reakcją publiczności złożyły się na niedzielny koncert zespołu Sztywny Pal Azji. Legendarny zespół wystąpił w Jasielskim Domu Kultury z nowymi, jak i starymi przebojami.

Muzycy rozpoczęli swój występ od utworu „Agresja i gniew” z płyty „Dewiacje na wakacje” i od razu przenieśli słuchaczy do ostatniej dekady XX wieku. Koncert nie stanowił tylko podróży sentymentalnej do la 80 i 90. XX wieku, chociaż to właśnie utwory z tego okresu twórczości formacji publiczność przyjęła najcieplej, ale pokazał także znakomitą formę wykonawczą artystów.

– Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie. Dziś grało nam się wspaniale dla takich odbiorców. Chciałbym teraz przypomnieć utwór, którego już nie usłyszymy w oryginalnym składzie, ale spróbujemy się z nim zmierzyć – zwrócił się do fanów Leszek Nowak, wokalista i klawiszowiec zespołu. Po czym ze sceny popłynęły dźwięki utworu „Krakowski spleen” z repertuaru Maanamu. Znakomite wykonanie tego hitu zestawiono z kolejnymi, tym razem własnymi przebojami z lat 80. ubiegłego stulecia – „Nasze reggae” oraz „Wieżą radości, wieżą samotności”, które spotkały się z owacjami na stojąco.

Spotkanie ze Sztywnym Palem Azji

Zespół przypomniał również takie przeboje jak: „Spotkanie z…”, „Póki młodość w nas”, „Nieprzemakalni”, „Rock’n’rollowy robak”,  „Obóz” czy „Nie zmienię świata”.

Od jakiegoś czasu mówię, że ten świat trzeba zmieniać najlepiej robić to tak, jak chcemy my. Wtedy na pewno będzie nam jak w niebie. Drodzy panowie przytulajcie swoje panie. Drogie panie, przytulajcie się do swoich panów – zapowiedział wspomniany utwór Leszek Nowak.

Najnowszy okres w twórczości zespołu reprezentowały utwory: „Na moim strychu”, „Piękna dekada samobójców”, „5 tysięcy”, „Niejedno” „Mój Tajemny Proszek”, „Pocałunek w Rzymie” i „Ameryka”. Fani zespołu przybyli na koncert znakomicie znali treść większości utworów, wchodzili w interakcję z muzykami, tworząc świetną atmosferę.

Po tak udanym koncercie nie mogło obyć się bez bisów. Muzycy wykonali „Śmierć w bikini” z repertuaru Republiki i to w taki sposób, ze sam Grzegorz Ciechowski były zadowolony. Na zakończenie zagrali „Łoże w kolorze czerwonym”.

Po koncercie artyści pozowali do zdjęć i podpisywali płyty.

Zespół wystąpił w składzie: Leszek Nowak – wokal, fortepian; Jarosław Kisiński – gitara, chórki; Paweł Nazimek – bas; Zbyszek Ciaputa – perkusja; Wojtek Wołyniak – gitara, klawisze, samplery oraz Krystian „Carlos” Różycki – gitara, chórki, instrumenty perkusyjne.

pch (JDK)

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kinga
29 kwietnia, 2019 20:43

Prawdziwa legenda polskiej muzyki. Wspaniałe, mądre teksty z przesłaniem. Szkoda, że te czasy już nie powrócą…