wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

O współczesnych zagrożeniach dzieci i młodzieży opowiadała podczas konferencji zorganizowanej w Jaśle sędzia Anna Maria Wesołowska. Organizatorem spotkania, które odbyło się 17 kwietnia, było Miasto Jasło we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas 6 ,7 i 8 jasielskich szkół podstawowych oraz nauczyciele, psycholodzy, dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, przedstawiciele NGO oraz instytucji działających na rzez dziecka i rodziny.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską w Jaśle

Podczas konferencji sędzia uwrażliwiała młodych na konsekwencje podejmowanych decyzji czy działań, mówiła o hejcie, mowie nienawiści oraz zagrożeniach płynących z ciągłego obcowania z „przyjacielem” jakim to jest internet. Natomiast do rodziców apelowała o zrozumienie i wsparcie dla swoich dzieci, a przede wszystkim o okazywanie im miłości. – Marzenia dzieci są proste. Nie chcą by rodzice się kłócili, chcą by poświęcali im więcej czasu, przytulali je, nie porównywali ich z innymi i doceniali ich osiągnięcia w nauce chociaż nie byłyby to same piątki i szóstki – wyliczała sędzia Anna Maria Wesołowska.

Trzecia część spotkania była poświęcona zmianom ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich oraz strategii profilaktycznych. – Żyjemy w trudnych czasach, a nasza młodzież boryka się z różnymi problemami, jakimi są: brak akceptacji, zrozumienia czy wykluczenia, dlatego rodzice i szkoła powinny być oparciem dla nich – przekonywała sędzia.

Konferencja finansowana była ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły