wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ślubowali strzec wartości chrześcijańskich, kształtować postawy obywatelskie i patriotyczne

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

10 listopada odbyło się ślubowanie uczniów klas mundurowych w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, które połączono z obchodami Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji młodych kadetów, po której wprowadzono warte honorową pod obelisk ku czci gen. Józefa Hallera, którego imię nosi Jednostka Strzelecka 2091 przy ZS w Trzcinicy. Następnie odbył się przegląd pododdziałów, podniesiono flagę oraz wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrała Katarzyna Koś – Dyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, oraz pozostali zaproszeni goście.

Po przemówieniach, nastąpił wyczekiwany przez uczniów i ich rodziców moment, czyli ślubowanie klas mundurowych. Strzelcy złożyli przysięgę, w której obiecali:

godnie przestrzegać i strzec zasad i wartości chrześcijańskich, szanować poglądy innych, kształtować postawy obywatelskie i patriotyczne, być wzorem ucznia Rzeczpospolitej Polskiej

Na zakończenie odbył się pokaz musztry paradnej.

Ślubowanie uczniów klas mundurowych w Trzcinicy
Fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Powiat Jasielski reprezentował Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego.

Klasa o profilu mundurowym prowadzona przez Oddział Przygotowania Wojskowego przygotowuje do pracy w służbach mundurowych takich jak wojsko, policja, straż pożarna, straż graniczna oraz agencje ochrony. Absolwenci tego kierunku mogą kontynuować naukę na studiach kierunkowych związanych z bezpieczeństwem i obronnością.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Chory kraj
14 listopada, 2023 13:16

A co wartości chrześcijańskie mają do formacji wojskowej? To jacyś nowi żołnierze Chrystusa? A może wojownicy Maryji przebrani w mundury? W jakim my kraju żyjemy?!

Opos
14 listopada, 2023 13:38

Komuś się pojęcia pomieszały. Z tego co pamiętam to żyjemy w świeckim państwie

Djff
14 listopada, 2023 17:29

Niezłe pranie mózgu robicie tym dzieciakom…

- Reklama -

Ostatnie artykuły