wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegły piątek na jasielskim rynku odbyły się ,,Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki’’ zorganizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle. Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Jasło.

,,Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki’’ to akcja o charakterze edukacyjno – informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych, systemów fotowoltaicznych oraz energii geotermalnej i wiatrowej. Służy ona zmianie świadomości ekologicznej mieszkańców i pogłębieniu wiedzy w zakresie energetyki odnawialnej w szczególności słonecznej jako ekologicznego i taniego źródła energii.

Wydarzenie miało miejsce na płycie jasielskiego Rynku i zgromadziło wielu młodych ludzi. Uczestnicy imprezy mogli brać udział w ciekawych konkursach, zabawach, warsztatach plastycznych i zawodach sportowych. Oprócz dawki wiedzy, dzieciaki otrzymały również potężną dawkę pozytywnej, muzycznej energii. Wszystko za sprawą fenomenalnych występów solowych młodziutkich artystów z Jasielskiego Domu Kultury i wokalisty Mateusza Mijala.

Warto podkreślić, że jednym z najciekawszych punktów programu okazał się konkurs plastyczny pt.: ,,Świat wykorzystujący energię odnawialną w przyszłości’’. Jury w składzie: Anna Brożyna i Katarzyna Wójcik z Jasielskiego Domu Kultury, miało nie lada wyzwanie w wyłonieniu zwycięzców. Dzieci włożyły w pracę wiele serca i trudu, aby efekt końcowy był przepiękny.

- Reklama -

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Szydera
5 czerwca, 2023 18:49

Mijal to powinien miec w powiecie stały etat. Zrobić mu stanowisko pracy w urzędzie jako nadwornego muzyka i może to nawet taniej wyjdzie

Andrzej Lechowski
6 czerwca, 2023 21:26

,,Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki’’ mają byli lokalni politycy dożywający do ciepłych emeryturek. A tak na poważnie czy ktoś monitoruje stan czystości rzek przepływających przez Jasło. To co płynie to nie woda to żur.

Gg111
6 czerwca, 2023 23:17
Odpowiedź na  Andrzej Lechowski

Bo ten związek jest po to żeby dać kilku osobom wygodna posadę. Nic wiecej

- Reklama -

Ostatnie artykuły